ABD Başkanı Trump'tan koronavirüs sonrası açıklama

ABD Başkanı Trump'tan koronavirüs sonrası açıklama

Koronavirüse yakalanan ABD başkanı Donald Trump’tan sosyal medya hesabı üzerinden açıklama geldi. Tedbir amaçlı hastaneye götürülmüş olan Trump yaptığı açıklamada “Bence iyi gidiyor, herkese teşekkür ederim,” dedi.

Tedbir Amaçlı Hastaneye Götürüldü
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı dün sosyal medya hesabından kendisinin ve eşinin koronavirüse yakalandığını açıklamıştı. Test sonuçlarının pozitif çıkması sonrasında Başkan Donald Trump sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Tedbir amacıyla hastaneye götürülmüş olan Trump kendi sağlık durumuna yönelik “Bence iyi gidiyor, hepinize teşekkür ederim,” şeklinde açıklama yaptı.

 

Öte yandan koronavirüse yakalanan Donald Trump’ın doktoru Sean Conley de durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Trump’ın iyileşmesi için ilaç tedavisine başlanıldığını fakat ek oksijene ihtiyaç duyulmadığını belirtti. Conley, Trump’ın nefes alıp vermekte sorunlar yaşadığına yönelik öne sürülen iddialara dönük olarak da ABD başkanının remdesivir tedavisine başlanıldığını fakat ek oksijen almadığını belirtti. Aynı zamanda tedaviyi başlatma kararının uzmanlar ile görüşülerek verildiğini açıklayan Conley, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Başkanın çok iyi durumda olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum,” ifadelerini kullandı.

 

Danışmanı da Koronavirüse Yakalandı
Diğer yandan Kasım ayında yaklaşan başkanlık seçimlerine hazırlanan Donald Trump’ın seçim kampanyasını yürüten danışmanının da koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Koronavirüse yakalandıktan sonra önlem amacıyla hastaneye kaldırılan Donal Trump Seçim Kampanyası Danışmanı Bill Stepien’ın da test sonuçlarının pozitif çıktığı belirtildi.

 

Trump’ın virüse yakalanması sonrası gelen haberlerde sağlık durumunun iyi olduğu ifade ediliyor. Bunun yanında dün ABD ordusuna bağlı “Kıyamet Uçakları” olarak bilinen uçaklar hem başkana moral vermek hem de “başkomutanın hasta olmasına rağmen ordu görevde” imajı vermek için prova uçuşu gerçekleştirmişlerdi. Trump’ın tedavisinin nasıl süreceği ve hangi aşamalardan geçeceğine ise ilerleyen günlerde hastalığın seyri karar verecek.