Eski Beyaz Saray Sözcüsü Kim Jong-un Kendisine Asıldığını Söyledi

Eski Beyaz Saray Sözcüsü Kim Jong-un Kendisine Asıldığını Söyledi

Eski Beyaz Saray sözcüsü olan Sarah Sanders tarafından ilginç bir iddia ortaya atıldı. Sanders’in gelecek hafta ABD’de yayınlanacak “Kendi Adıma Konuşmak” kitabında Trump yönetiminde geçirdiği anılara yer verdi.

“Kesinlikle Sana Asıldı”

ABD’nin eski Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders’in Trump yönetimi altında yaşadıkları Kendi Adıma Konuşmak adı altında kitap haline geldi. Gelecek haftada ABD’de yayınlanacak olan kitap, yazarın Beyaz Saray’da geçirdiği pek çok anıya yer veriyor. Özellikle kitabın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un olduğu bölümleri dikkat çekiyor. Sanders’a göre Kuzey Kore liderinin de katıldığı Singapur zirvesinde ilginç anılar yaşandı. Kuzey Kore liderinin kendisine zirvede göz kırptığını ve olayı daha sonra Başkan Trump’a anlattığında Trump’ın kendisine “Kim Jong-un sana asıldı, kesinlikle sana asıldı,” şeklinde karşılık verdiğini aktardı. Ayrıca Trump’ın konuyla ilgili “kendini feda ederek Kuzey Kore’ye yerleşmesi gerektiğine” dair şakalar yaptığını da Sanders kitabında yer verdi.

“Kahraman Olacaksın”

ABD Başkanı ve Kuzey Kore liderinin katıldığı toplantıya dair geniş açıklamalar yapan Sanders, bu toplantıya dair anıları “iki lider spor hakkında konuşmaya başladılar ve söz kadın futboluna geldiğinde kendisinin başını kaldırdığını ve Kim’in de o esnada kendisine bakmakta olduğunu” fark ettiğine dair ilginç anekdotlar altında topladı. Olay hakkında sözlerini ise Sanders şöyle sürdürdü; “Kim bana başını salladı ve ardından göz kırptı. Afallamıştım. Hemen başımı öne eğdim ve not almaya devam ettim.”

Daha sonra olayı Trump’a anlatan Sanders ise Trump’tan esprili şekilde yanıt aldığını yazdı; “Sarah, mesele yok. Kuzey Kore’ye gidecek ve kendini feda edeceksin. Kocan ve çocukların seni özleyecek ama ülkende kahraman olacaksın,” şeklinde başkanın espri yaptığını açıkladı.