Korona virüs tedavisi gören Trump Beyaz Saray'a Döndü

Korona virüs tedavisi gören Trump Beyaz Saray'a Döndü

Korona virüs testi pozitif çıkan Trump hala risk altında olmasına rağmen hastaneden ayrıldı. Korona testi pozitif çıktıktan sonra Walter Reed Ulusal Askeri Hastanesine kaldırılan Trump, virüs tehlikesi devam etmesine rağmen Beyaz Saray'a heri döndü.

Donald Trump doktoru Sean P. Conley'in yaptığı basın açıklamasında tehlikenin geçmediğini söylemesine rağmen hastanede kalmadı. Dokrotunun onayı olmamasına rağmen ABD Başkanı Donald Trump, tek başına Beyaz Saray'a döndü.

Trump'tan Tartışma Yaratan Korona Virüs Açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından kaldırıldığı Walter Reed Ulusal Askeri Hastanesinden virüs tehlikesi devam etmesin erağmen çıkış yaptı. Hastaneden tek başına çıkan Trump maskesi takılı halde ve kimseden yardım almadan uzaklaştı. Donald Trump hastaneden ayrılırken basının sorduğu soruları yanıtlamadı. Sadece teşekkür etmekle yetinen ABD Başkanı Deniz Kuvvetlerine ait helikopter ile Beyaz Saray'a gitti.

Donald Trump Beyaz Saray'a gittikten sonra virüs ile ilgili açıklama yaptı. Trump'ın yaptığı korona virüs açılaması tartışmalara neden oldu. Trump Beyaz Saray'a döndükten kısa bir süre sonra hastalıktan korkmayın açıklaması ile gündem oldu. Sosyal medya hesabı üzerinden korona virüsten korkmayın, sizi yenmesine izin vermeyin şeklinde açıklama yapan Trump, virüsün tehlikeli olduğunu bildiğini ancak bunu yapmak zorunda olduğunu söyledi. Donald Trump herkesin işinin başında olması gerektiğini söylerken ABD olarak çok iyi tıbbi ekipmana sahip olduklarını da açılklamasına ekledi.

Donald Trumpn kendi durumu ile ilgili olarak da hastalıklı mücadele ettiğini ve atlattığını söyledi. Kendini 20 yıl önceye göre bile daha iyi hissettiğini söyleyen Donald Trump'ın bu açıklamaları tartışma yarattı. Bu açıklamaların yanı sıra Beyaz Saray'da 11 üst düzey kişinin korona virüs olduğu da biliniyor.