Paris maksimum alarm seviyesine geçti

Paris maksimum alarm seviyesine geçti

Korona virüs salgını etkisini yeniden göstermeye başladı. Normalleşme süreçlerine geçilmesi ile yayılımı hızlanan virüs birçok ülkeyi ciddi oranda tehdit etmeye devam ediyor. Avrupa'yı ciddi oranda etkisi altına alan virüsle mücadele için önlemlerin arttırılacağı açıklandı.

Fransa Başbakanlığı korona virüse karşı alınan önlemlerin daha sıkı olacağını açıkladı. Vakaların artmasına bağlı olarak korona virüs önlemlerinde maksimum alarm seviyesine geçileceğini açıklayan Fransa Başbakanlığı konu ile ilgili ayrıntıların ve kısıtlamaların emniyet merkezinde yarın saat 11.30'da yapılacak basın toplantısında açıklanacağını bildirdi.

 

Maksimum Alarm Seviyesinde Bar ve Restoranlar Kapatilacak Mı?
Fransa'nın başkenti Paris'te korona virüs vakalarının ciddi oranda artması ile maksimum alarm seviyesine geçildi. Fransa Başbakanlığı yaptığı açıklama ile önlemlerin ve kısıtlamaların arttıralacağını açıkladı. Maksimum alarm seviyesine geçilmesi vatandaşların aklına bar ve restoranlar kapatılacak mı sorusunu getirdi.
Hükümet restoranların kapatılması ile ilgili Halk Sağlığı Yüksek Kurulu'nun görüşünü aldı. Yapılan toplantının sonucunda bar ve restoranların kapatılmayacağı kararı çıktı. Ancak bu işletmelerde uygulanacak sağlık protokollerinin de arttırılacağı açıklandı. Fransa Başbakanlığı'nın açıklamasına göre alarmın yüksek olduğu, vaka sayısının fazla olduğu bölgelerde güçlendirilmiş bir sağlık protokolü uygulanacak. Oluşturulan yeni kısıtlamaların salı günü itibariyle yürürlüğe girmesi bekleniyor.

 

Fransa'da Korona Virüs Vaka Sayısı Nedir?
Franda'da yeni kısıtlamaların geliştirilmesi korona virüs salgınının yayılımının çok hızlanması ve ciddi kayıplara yol açmasının bir sonucu olarak değerlendiriliyor. Fransa'da son bir gün içinde vaka ve ölüm sayısı ciddi bir artış göstermiştir. Vaka sayısı 619 bin 190'a yükselmiştir. Fransa'da son 1 gün içinde 32 kişinin daha hayatını kaybetmesi ile ölüm sayısı 32 bin 230'a yükseldi.