26. Dönem polislik sınavları plan sonuçları açıklandı

26. Dönem polislik sınavları plan sonuçları açıklandı

Polis olmak isteyenlerin yakından takip ettikleri POMEM giriş sınavı planlamasına yönelik Polis Akademisi’nden yapılan açıklamaya göre sonuçlar duyuruldu. Sınava katılım göstermiş adaylar e – devlet sistemi üzerinden sonuçlarını öğrenebilecekler.

POMEM Sonuçları Açıklandı
Polis Akademisi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “26’ncı Dönem POMEM Giriş Sınavı planlama sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar posta yoluyla ya da diğer iletişim araçlarıyla bilgilendirilmeyeceklerdir. Adaylar sonuçlarını resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirler.”

 

Açıklamada ayrıca yedek planlamaya ilişkin bilgilere de yer verildi: “Yedek planlamalara yönelik sonuçlar da resmi internet sitesinde açıklanacak olup yedek olarak planlanan adaylara da posta yolu ya da diğer iletişim araçları ile bildirim yapılmayacaktır. Bu bakımdan sınav sonucunda yedek olarak belirlenmiş adayların yapılacak yedek planlamalar çerçevesinde resmi internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir, adaylara duyurulur.”

 

Askerde Olan Adayların Durumu
Açıklamada ayrıca asil olarak sınavı kazanmış ancak askerde olan adaylara yönelik de bilgilere yer verildi: “Milli Savunma Bakanlığı tarafından başkanlığımıza, askerlik görevini ifa etmekte iken Polis Eğitim ve Öğretim kurumu sınavını kazanan adayların 1111 sayılı askerlik kanunu kapsamında geçici terhis işlemlerinin yapılmasının mümkün olmadığı belirtilmiştir. Bu bakımdan 26’ncı dönem POMEM sınavını asil olarak kazanmış adayların, intibak eğitimlerinin başlayacağı 6 Ekim 2020 tarihi itibariyle askerlik görevine devam edecek olan adaylar dilekçe doldurarak 6 Ekim 2020 tarihine kadar askerlik yaptığı birimden Polis Akademisi

 

Başkanlığı’na üst yazı aracılığı ile göndermeleri gerekmektedir.
Dilekçeyi göndermiş olan adayların POMEM müdürlüklerince planlamaları terhislerine yönelik olarak yapılacaktır. İlgili tarihler arasında belirtilen şekilde dilekçe göndermeyen adaylar ise adaylık haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.”
Bu bakımdan askerde olan sınav kazanan adayların mutlaka ilgili kuruma dilekçe göndermeleri gerekiyor.