AÖF kayıt yenileme ne zaman sona eriyor?

AÖF kayıt yenileme ne zaman sona eriyor?

AÖF kayıt yenileme işlemi ile ilgili duyurular Anadolu Üniversite'si tarafından yapıldı. Anadolu Üniversitesi yaptığı duyurularda kayıt işlemlerinin ne zamana kadar yapılabileceğini, hangi aşamaların izlenmesi gerektiğini açıkladı.

AÖF kayıt yenileme işlemlerinin başlaması ile açık öğretimden eğitim alan öğrenciler kayıt yenilemeyi nasıl yapacaklarını merak etmeye başladı. AÖF kayıt yenileme ücretinin ne zaman yatırılacağı ve ders seçimlerinin nasıl yapılacağı Anadolu Üniversitesi resmi internet sayfası üzerinden duyuruldu.
 

AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?
AÖF kayıt yenileme işlemleri yapılırken önce ders seçiminin yapılması gerektiği sonrasında ücret ödeneceği duyuruldu. Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi üzerinden yapılacak. Bu internet adresine öğrenci şifresi ya da e-devlet şifresi ile girecek olan öğrenciler Ders Seçimi Otomasyonu üzerinden 45 krediye kadar ders alabilecekler.

 

AÖF kayıt yenileme işlemi yapılırken Ders Seçimi Otomasyonu üzerinden derslerini seçen öğrencilerin sonrasında seçtikleri ders ücretini ödemeleri gerekiyor. Ücreti yatıran öğrencilerin otomasyon kayıtlarını kontrol etmeleri de duyuruldu. Otomasyon kaydında sıkıntı çıkmadığı takdirde öğrenciler kayıt işlemini tamamlamış oluyor.
AÖF kayıt işlemlerinde öğrencilerin ders seçmeden ücret yatırmaları mümkün olmamaktadır. Önce ders seçiminin yapılması gerekir. Bununla beraber yapılan duyuruda ders seçimini yaptığı halde ücreti yatırmayan öğrenciler 2020-2021 yılı kayıt yenileme haklarını da kaybederler. AÖF kaydı kaptıran öğrencilerin ücreti yatırdıktan sonta otomasyon kaydınının onaylanıp onaylanmadığını da kontrol etmeleri gerekir.

 

AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri Ne Zaman Sona Eriyor?
AÖF kayıt yenileme işlemleri için 16 ekim cuma gününe kadar süre verilmiştir. 16 ekim tarihinden sonra AÖF kayıt yenileme yapılması mümkün olmayacak. Yani başlamış olan kayıt yenileme işlemleri için son gün 16 Ekim'dir.