MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

Pandemi sebebiyle uzun zamandır uzaktan eğitim desteği veriliyor. Maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için uzaktan eğitim desteği de devlet tarafından sunuluyor.

Devlet ve diğer kurumlar geliri olmayan öğrencilere bedava tablet desteği veriyor. Bedava tablet başvurusu yapmak isteyenler için tüm detayları ele alıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; ihtiyacı olan öğrencilere tablet dağıtılacağını açıkladı. MEB tarafından öğrencilere dağıtılacak olan tabletler önümüzdeki haftalarda ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Ailelerin gelir durumu, ailedeki çocuk sayısı ve özel eğitim gibi kriterler göz önünde bulundurarak İl milli eğitim müdürlükleri dağıtımı gerçekleştirecek. STK ve kamu özel kurumlar tarafından da yapılan bilgisayar destekleri ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaştırılması amaçlanıyor.

500 Bin Tablet Kimlere Verilecek?

Maddi durumu yetersiz olan öğrenciler hakkında devlet araştırma yapmaya başladı. Devletin tablet yardımında ihtiyaç sahibi aileler tespit edilerek dağıtım gerçekleştirilecek. 500 bin tablet devlet yardımından yararlanmak isteyenler ücretsiz olarak başvuru gerçekleştirecek. İlk etapta 500 bin tablet dağıtımı gerçekleştirilecek. Yurt genelinde uzaktan eğitim seferberliği hız kesmeden devam ediyor. Günümüzde pek çok kurum öğrencilere yardım yapacağını açıkladı.

BAYKAR Tablet Yardımı

Baykar sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama da fırsat eşitliğine katkı sunmak amacıyla tablet yardımı yapacağını paylaştı. Kampanya kapsamında hediye edilecek bilgisayar ve tabletler ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılacak.

MEB Tablet Başvurusu

MEB tarafından verilecek bilgisayarların değerinin 3 bin TL. değerinde olduğu açıklandı. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine başvuru gerçekleştirmek için Türk Kızılay Mobil Çağrı Merkezinden 168‘ i arayarak bağış yapabilirsiniz. Toplanan laptopların dağıtma işlemi MEB tarafından gerçekleştirilecek.

300 Bin Ücretsiz Tablet Dağıtımı

Bakan Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, Aralık ayına kadar 200 bin tablet daha dağıtacaklarını söyledi. Ocak ayında ise Bakan Selçuk 300 bin tablet daha dağıtılacağını söyledi. MEB ücretsiz tabletleri milli eğitim müdürlükleriyle ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştıracak. Aralık ayında tekrar dağıtım işi başlayacak. Yaklaşık 300 bin tablet dağıtımı yapılması planlanıyor. Ocak ortasına kadar da 500 bin tabletin dağıtımı tamamlanması hesaplanıyor. Yakın zamanda gelişmeler açıklandıkça detayları sitemizden takip edebilirsiniz.