Meslek ve Teknik Liseler için yüz yüze eğitim başlıyor

Meslek ve Teknik Liseler için yüz yüze eğitim başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 5 Ekim Pazartesi’nden itibaren mesleki ve teknik liselerin yüz yüze olarak uygulama eğitime başlayacakları ifade edildi.

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin merakla bekledikleri yüz yüze eğitime yönelik önemli bir karar geldi. Buna göre bakanlığın aldığı karar kapsamında mesleki ve teknik anadolu liseleri, çok programlı anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor lisesi öğrencileri 5 Ekim’den itibaren yüz yüze eğitime başlayacaklar.

 

Salgın önlemleri kapsamında uygulama eğitimlerinin yeniden yapılandırmaya tabii tutulduğunu ifade eden MEB, eğitim kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu kapsamında gerekli olan tüm önlemlerin de alındığını ifade etti. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencilerinin staj uygulamaları ise 28 Eylül tarihinden itibaren başlamıştı.

 

5 Ekim Günü Eğitim Başlayacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzası ile illerdeki il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazı kapsamında meslekli ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri ile güzel sanatlar lisesi ile spor lisesi öğrencileri tüm sınıf seviyelerinde, tüm alan ve dallarda yüz yüze uygulamalı eğitime başlayacak. Buna göre kısıtlanmış yüz yüze eğitim olmayacak ve öğrenciler tüm uygulamalı dersler için yüz yüze eğitime başlayacaklar.

 

Yüz yüze eğitimin sağlıklı ortamda gerçekleştirilmesi için gereken önlemlerin de alındığını belirten Selçuk, buna göre okulda öğrencilerin geçirdikleri vakitte ders içi ve dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına da uyacaklar. Okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından da gerekli tedbirler alınacak, ders saatleri 30 dakika olacak.