Ortaokul ve Liseler için okul açılış tarihleri ne zaman?

Ortaokul ve Liseler için okul açılış tarihleri ne zaman?

Koronavirüs salgını yüzünden yüz yüze eğitime ortaokul, liseler ve üniversiteler için ara verilmişti. Ancak pek çok öğrenci ve veli yüz yüze eğitimin başlamasını bekliyor.

Ortaokul ve Liseler Ne Zaman Okulda Olacak?
Her ortaokul ve lise öğrencisi ile velilerin merak ettikleri ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağına yönelik sorular artıyor. Yeni eğitim dönemine virüs salgını yüzünden uzaktan başlanmasının ardından, geçtiğimiz haftalarda ilkokul 1’inci sınıf ve anaokulu öğrencileri yüz yüze eğitime başladılar. Diğer sınıfların ise ilerleyen haftalarda, salgının seyrine göre okula dönme ihtimalleri bulunuyor.

 

18 Eylül’de sona eren online eğitim ardından ilkokul ve okul öncesi sınıflar yüz yüze eğitime başlamışlardı. Onların yüz yüze eğitime başlamalarının ardından gözler ise ortaokul ve lise öğrencilerine çevrilmiş durumda. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada ise gerekli önlemler alınarak yüz yüze eğitimde diğer sınıflar ile ilgili olarak değerlendirmelerin birkaç hafta sonra görüşüleceğini ve vaka sayısının seyrine göre de yüz yüze eğitime geçilebileceği ifade edildi.

 

Yüz Yüze Eğitim Devamsızlık Yaratmayacak
Konuyla ilgili açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Selçuk ayrıca şu bilgilere değindi; “yüz yüze eğitimin başlaması konusunda velinin rızası, bizler için önemlidir. Veliler isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret bildirebilirler. Bu durumda öğrenci uzaktan eğitime devam edecek ve derslerden devamsız sayılmayacaktır. Bu aşamada ayrıca sınıf mevcudu yüz yüze eğitim için azaltılacak ve çocukların da okulda kalış süreleri kısa tutulacaktır,” dedi.