ÖSYM Başkanı Aygün: EKPSS için ek başvuru alınacak

ÖSYM Başkanı Aygün: EKPSS için ek başvuru alınacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün EKPSS ile ilgili yeni açıklama yaptı.

Prof. Dr. Halis Aygün Twitter hesabı üzerinden EKPSS 2020 için 6-7 ekim tarihlerinde ek başvuru alınacağını ve daha önce başvuru yapan adayların bilgilerini güncellemeleri gerektiğini duyurdu. Tüm adaylara başarı dileyen Aygün'ün açıklaması ile ilgili ayrıntılar resmi web sitesi üzerinden adaylarla paylaşıldı.

 

EKPSS Başvurusu Yapacak Adaylara 7 Ekime Kadar Süre
2020 yılı 15 kasımda yapılacak olan EKPSS için ek başvuru açıldı. 6 ve 7 ekim tarihlerinde yapılacak ek başvurular ÖSYM sınav koordinatörlüklerinde mesaş bitim saatine kadar yapılabilir. Online olarak başvuru yapacak adaylar ise ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması kullanarak 7 ekim günü saat 23.59'a kadar başvuru yapabilirler.

 

Yapılan açıklama doğrultusunda daha önce başvuru yapan adayların da yeniden başvuru yapması gerekmektedir. Önceki başvurularını güncellemeyen adayların sınava giriş hakkı olmayacaktır. EKPSS başvurularının ücretlerinin ise 6-8 ekim arasında yatırlması gerekmektedir.

 

Başvuru Merkezlerine Giderken HES Kodu Alın Uyarısı
Başvuru yapacak adaylara belgeleri ile ilgili de uyarı da bulunuldu. ÖSYM başvuru merkezlerine gidecek adayların öncelikle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl ya da İlçe Müdürlüklerinden engel durumlarına ilişkin " Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesi" almaları gerektiği hatılatıldı. Duyuruda başvuru belgelerinin dikkatlice incelenmesi istenirken, adaylar HES kodu edinmeleri gerektiği konusunda da uyarıldı. Adaylardan 2020- EKPSS Kılavuzunu ayrıntılı incelemeleri de duyuruda talep edildi.