Ücretsiz Kullanılabilen Online Eğitim Siteleri

Ücretsiz Kullanılabilen Online Eğitim Siteleri

Son yıllarda ücretsiz olarak kullanılabilen eğitim siteleri birlikte birçok insan iş ve eğitim hayatında kendisini geliştirme imkanına sahip olmuştur.

Türkiye'de yeni bir kavram olmasına rağmen dünya üzerinde birçok insanın bu eğitim modeli kendilerini geliştirmekte olduğu bilinmektedir. Ücretsiz kullanılabilen eğitim siteleri yardımı ile pek çok insanların kendilerini mesleki alanlarda geliştirilebilmesi ve kabiliyetler kazanabilmesi mümkün olmaktadır.

Uzaktan eğitim sisteminin katılımcıya sağlamakta olduğu faydalar bulunmaktadır. Esnek ders saatleri, sertifika programları, kolay ulaşılabilirlik ve ücretsiz eğitim alabilme biçiminde ayarlanabilmektedir.

Günümüzde eğitimler artık tek tip olmayıp çok çeşitli ve çok yönlü olmaktadır. Eğitimler artık belirli bir dil yada ülkeye ait olmaktan daha fazla evrensel zemine oturmaktadır. Bu yüzden dijital dünyada alternatif eğitimlere erişebilmek bütün insanlar için mümkün olmaktadır. Genellikle eğitim tekniklerinin uygulandığı vakitlerde “Öğrenmenin yaşı asla olmaz!” cümlelerini çok sıklıkla duysak bile özellikli bir biçimde yaşantınıza geçirmek hiç de kolay olmamaktadır. Artık günümüzde online eğitim sistemleri sayesinde bu cümleye ek olarak “Öğrenmenin yeri ve yaşı olmaz” eklenmektedir. Her zaman bütün insanlar büyük, küçük, yaşlı, genç ve çocuk demeden her yerde çok rahat ücretsiz eğitim siteleri kullanarak eğitimlerini tamamlayabilir ve eğitimlerini sürdürebilmektedirler. Bunun için her zaman kendimize bir plan çizip ben bunu yapmalıyım ve başarmalıyım demeliyiz.

 

Ücretsiz Online Eğitim Sağlayan Siteler

İnsanlar ücretsiz online eğitim sağlayan siteleri çok fazla araştırmaktadır. Ücretsiz eğitim vermekte ve sertifika programları hazırlamakta ve pek çok WEB sitesi bulunmaktadır. Türkçe ve yabancı dilden oluşmuş WEB siteleri sayelerinde akademik alan ve kişsel kendilerini geliştirmektedirler. Ücretsiz online eğitim sağlayan siteler;

Udemy,

Coursera,

Edx,

Google Dijital Atölye,

Bilgeis,

İstanbul İşletme Enstitüsü,

General Assembly,

Khan Academy,

İSMEK uzaktan Eğitim Merkezi,

Anadolu Üniversitesi E-Sertifika Programları,

Vidobu,

ÖRAV E-Kampüs,

Academic Earth biçiminde sıralanmaktadır.

Bu sitelerinin pek çoğu İngilizce eğitim vermektedir. Türkçe ile eğitim almak isteyen kişiler için İstanbul İşletme Enstitüsü pek çok sertifika hizmetleri vermektedir.