YDS tarihi belli oldu, YDS giriş belgesi işlemleri neler

YDS tarihi belli oldu, YDS giriş belgesi işlemleri neler

Yabancı Dil Sınavı YDS için sınav tarihi belli oldu. Buna göre adaylar 27 Eylül tarihinde sınava girecekler. ÖSYM ise adaylara saat ve giriş belgesi konusunda uyarılarda bulundu.

Sınav 27 Eylül Günü Yapılacak
Pek çok adayın yabancı dil yeterliliklerini ölçmek amacıyla katıldığı ÖSYM tarafından düzenlenen Yabancı Dil Sınavı YDS tarihi belli oldu. Buna göre adaylar 27 Eylül 2020 Pazar günü sınavda ter dökecek. YDS için ise adayların sınava girmelerini sağlayacak giriş belgeleri ÖSYM’nin resmi internet sitesinde erişime açıldı.

 

Adayların hem sınav yerlerini öğrenmeleri hem de giriş belgesi çıkarmaları için ÖSYM’nin resmi sitesinde bulunan aday işlemleri menüsüne girmeleri gerekiyor. Sisteme giriş yapmak için aday bilgileri ile kullanıcı şifresi de gerekli. Şifresini bilmeyen adaylar ise e – devlet üzerinden sisteme giriş yapabiliyorlar. Bunun yanında e – devlet şifresini de bilmeyen ya da kullanmayan adaylar için giriş bilgilerine ulaşmak ÖSYM başvuru merkezlerinden de öğrenmek mümkün. Adayların bir diğer dikkat etmeleri gereken konuya ise ÖSYM’den açıklama geldi. Yapılan açıklamada “27 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020 YDS için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav salonlarına giriş yapamayacaklardır,” denildi. Buna göre adayların en geç saat 10.00’da salona girmeleri gerekiyor.

 

Yabancı Dil Sınavı YDS Nedir?
Adayların yabancı dil bilgilerini ölçmek için yılın belirli dönemlerinde ÖSYM tarafından yapılan YDS’de toplam 80 soru bulunuyor. Buna göre adayların girdikleri yabancı dil alanına göre o dil ile ilgili olarak dil bilgisi, sözcük, fiil, cümle tamamlama, paragraf anlama, boşluk doldurma gibi sorular yöneltiliyor. Adayların puanları ise 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutuluyor.