2021 yılı 112 çağrı merkezi personel alım ilanı başvuru şartları ve tarihi

2021 yılı 112 çağrı merkezi personel alım ilanı başvuru şartları ve tarihi

İçişleri Bakanlığı, 2021 yılı 112 çağrı merkezi alımı için aradığı en az lise mezunu personellerin alım başvurusun şartları ve tarihi!

Toplum tarafından merak edilen en önemli konulardan birisi de 112 Acil Acil Çağrı merkezi personel alımları olmakta. Bu nedenle de çağrı merkezi personel alım başvuru şartları merak ediliyor. İnternet üzerinden sıklıkla araştırılmakta olan “İçişleri Bakanlığı tarafından personel alımı olacak mı” konusu da gündem olmuş durumda. Bakanlık tarafından yapılan duyuruda 112 Çağrı merkezlerine sözleşmeli personel alımı olacağı da belirtildi. Konuyu merak edenler için 112 Acil Çağrı Merkezi personel başvuru şartlarını derledik.

Pek çok kurumdaki personel ihtiyacından dolayı alımların artmasından sonra insanlar da bu iş ilanlarını yakından inceler oldu. İçerisinde bulunulan süreçte pek çok vatandaş 112 Acil Çağrı Merkezi personel alımları ile de yakından ilgilenmeye başlamıştır. Geçmiş dört seneye kıyasla bu sene çok daha fazla personel alımı yapan İçişleri Bakanlığı, pek çok farklı kadroda da alım yapacağını duyurdu. İçişleri Bakanlığı hangi tarihlerde, hangi mesleklerden kaç tane personel alım yapacak? 112 Acil Çağrı Merkezi personel alımı başvuru şartları ve yapılacak alımın detaylarını incelemelisiniz.

 

112 Acil Çağrı Merkezi Personel Alımı 

İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamadan sonra gözler 112 Acil Çağrı Merkezi alımı başvuru şartlarına çevrildi. 

İçişleri Bakanlığı tarafından 112 Çağrı Merkezlerindeki en yüksek alımları çağrı karşılama personeli bölümüne yapılacak. 

Kadro için yapılan başvuruların 800 tanesinde çağrı merkezleri hizmetleri bölümünden mezun olanlar işe alınacak. Bunun dışındaki meslek grupları için alınan başvuru şartlarına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Genel Müdürlüğü tarafından ya da İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ulaşmak mümkün olacak.

 

112 Acil Çağrı Merkezi Personel Alımı Başvuru Şartları

1- (A) Acil çağrı merkezi personeli olmak için Türk vatandaşı olmak gerekir. 

(B) Geçmiş zamanında suç işlemiş olup ceza yatan, affa uğramış olsa bile başvuru yapamaz

2- Askerlik hizmetini yapmış ya da ertelemiş insanlar başvuru yapabilir. 

3- 1 Ocak 1986 tarihi ve sonrasında doğan insanların yapmış oldukları başvurular geçerlidir.

4- ÖSYM tarafından yapılmış olan sınavlardan istenilen dereceyi almak.

1 Yorum