2021 evde paketleme yapmak için işi başvurusu nasıl yapılır?

2021 evde paketleme yapmak için işi başvurusu nasıl yapılır?

Evden çalışmak zorunda olan ev hanımlarına İŞKUR, evde paketleme yaparak gelir elde etme imkanı sunuyor.

Bu bakımdan pek çok kadın İŞKUR evde paketleme başvurusu nasıl yapılır, evde paketleme başvurusu formu nasıl doldurulur sorularının araştırmasını yapmaya devam ediyor.

Evde Paketleme Yapma Başvuru İşlemleri

Ev hanımlarına maddi destek sağlamak ve ev ekonomisine katkıda bulunmak için İŞKUR tarafından sunulan evden paketleme işine olan talep her geçen gün çoğalıyor. Birçok kadına maddi destek bulma imkanı sağlayan bu projede evde istenen saatlerde çalışarak belirli bir kazanç elde etmek mümkün hale geliyor.

Ev kadınlarına destek olunması amacıyla oluşturulan evde paketleme işinde sabun, kulak çubuğu paketleme, nikah şekeri, tel toka gibi çeşitli işler yer alıyor. Bu projeye katılım sağlayan kadınlar ev ve ülke ekonomisine olumlu anlamda katkı göstermeye devam ediyor.

İŞKUR evde paketleme yapma başvurusu: Evde paketleme yapma işine başvurmak isteyen kadınların adreslerine en yakın konumda bulunan İŞKUR şubesine giderek kayıt yaptırması gerekir. Kayıttan hemen önce İŞKUR evde ek iş başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması lazımdır.

Formun doldurulmasının sonrasında, işe başvurmak isteyen kişilerin eğitim sertifika belgeleri meslek danışmanı tarafından kaydedilir. Kayıtta alınan cep telefonu numarası ve iletişim bilgileri de sisteme eklenmesi sağlanır. Sisteme kayıtlı durumda olan kişilere uygun paketleme işleri olduğunda SMS gönderilir. Gelen kısa mesaja göre kişi işi kabul ederse para kazanmaya başlar.

Evde Paketleme Yapma İşi Nedir

İŞKUR’a giden kişilerin iş ve meslek danışmanları aracılığıyla kayıt yaptırmaları bu projede yer almaları için yeterli olacaktır. İŞKUR evde paketleme işi projesi kapsamında ev hanımları genel olarak gömlek yakası dikme, peçete halkası yapma, tel toka, takı tasarım gibi farklı türden işler yapabilirler. Genel olarak el çabukluğuna dayanan bu işlerle gün içinde belirli zaman ayrılarak kazanç elde edebilecekler. Bu işe günlük olarak ortalama dört saat ayrılması halinde ev hanımlarının aylık bin TL üzerinde bir gelir elde edebileceğini belirtmek gerekir. İşe ayrılan süreyi uzatarak bu gelirin üzerine de çıkmaları söz konusu hale gelecektir.