2021 SGK gözlük parası desteği ne kadar

2021 SGK gözlük parası desteği ne kadar

Uzun yıllardır devletimizin vatandaşlarına sunduğu hizmetlerden birisi de göz hastalığı olanlar için bir kısım para ödeneğinin yapılmasıdır. Peki devletin 2021 yılında SGK aracılığıyla yaptığı gözlük destek parası ne kadar.

Uzun yıllardır devletimizin vatandaşlarına sunduğu hizmetlerden birisi de göz hastalığı olanlar için bir kısım para ödeneğinin yapılmasıdır. Peki devletin 2021 yılında SGK aracılığıyla yaptığı gözlük destek parası ne kadar.

Göz rahatsızlıkları olanlar SGK'nın ödeme yaptığı birçok insan tarafından merak konusudur. O zaman devletimizin gözlük ödeneği için kaç lira ödüyor 2021 SGK gözlük ödeneği ücreti kaç lira devlet destekli gözlük hangi şartlar altında alınır.

Devletimizin insanlara gözlük ödeneği nasıl ve ne kadar yapar? Vatandaşlarımız herhangi bir devlete bağlı sağlık kuruluşları bünyesinde bulunan tüm hastanelere giderek devletimizin sunduğu gözlük alma desteğinden yararlanabilir. Devletimizin sunmuş olduğu hastanelerden aldığınız göz rahatsızlıkları bölümünden muayene olduktan sonra reçete ile herhangi bir optikçiye gidip gözlüklerinizi ve camlarınızı az bir miktarda ödeme yaparak alabilirsiniz.

Ayrıca ister Bağkur isterse SGK veya özel kamu görev yapan olun hiç fark etmez doktorlarımızın yazdığı reçete ile cam ve gözlük alabilme hakkınız bulunmaktadır.

Devlet Gözlük ve Gözlük Camı İçin Ne Kadar Ödeme Veriyor?

Devletimiz gözlük çerçevesi ve gözlük camı ihtiyacınızı her sene yeni bütçeler ile güncelliyor. Devletimiz vatandaşlarının gözlük ve gözlük camı ihtiyaçlarınız  için 2021 senesi için katkıda bulunmaktadır. Hastanemizin doktorlarının siz hastalarına yazmakta olduğu gözlük ve gözlük camı ücretleri  37 TL olmaktadır.

Uzak çerçeve gözlük ücreti: 37-80 TL, yakın çerçeve gözlük ücreti: 37-80 TL arası değişmektedir. Şayet gözlük çerçeveniz yerli üretim olursa 43,20 TL olarak belirlenmiştir. Her zaman göz rahatsızlıkları olan hastalarımız için 3 senede bir gözlük ve gözlük camı hakkı olmaktadır.

Katkı Payından Yararlanmak için Neler Olmalı?

Devletimizin katkı payından yararlanmak için; sigortalı, Bağkur ve özel kurumlar da muayene olmanız gerekir. Göz rahatsızlığınız varsa muhakkak siz hastalarımıza gözlük ve gözlük camı için reçete yazılmaktadır. Devletimizin doktorları siz hastalarımıza yazdıkları reçete ile SGK ve BAĞKUR anlaşmalı optikçilerden alabilirsiniz.

Gözlük Reçetesi Kaç Gün İçin Geçerlidir?

Doktorlarımızın yazdıkları reçeteler belirli süre içerisinde alınmalıdır. Gözlük reçetelerinin en fazla 10 gün için de geçerli olmaktadır. Eğer bu belirlenen süre içinde almazsanız reçeteler geçersiz olmaktadır.