2021 Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı! KPSS 2020/7 tercih kılavuzu

2021 Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı! KPSS 2020/7 tercih kılavuzu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan personel alımı başvurularının detaylarını yazımızda inceleyebilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalışacak olan 2 bin 347 memur için başvuru sürecinin başlaması pek çok vatandaşı harekete geçirdi. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine tercih kılavuzu belirlenerek yeniden bir yerleştirme yapılacaktır. Tarım ve Ormanlığı Bakanlığı başvuruları nasıl yapılır sorusu da bu alanda en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu yapmak isteyenlerin öncelikli olarak KPSS sınavından en az 50 puan alma şartları bulunmaktadır. Adayların hangi okullardan mezun olduklarına göre girilen KPSS sınavlarında aldıkları başarı puanları bu başvuru sürecinde esas alınacaktır. Bu sebeple de adaylar Tarım ve Orman Bakanlığı başvuruları yapmadan önce bu konuya dikkat etmelidirler.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Tercihleri Ne zaman Yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı için başvurularda bulunmak isteyen insanlar tercihler için de oldukça meraklı olmaktadırlar. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 21-27 Ocak tarihlerinde tercihler yapılabilecektir.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Tercihi Nasıl Yapılır?

Personel alımı için aday olan kişiler öncelikli olarak tercih yapacakları sözleşmeli pozisyonları belirmelidirler. Daha sonrasında ise toplam sayısı otuzu geçmemek kaidesiyle istek sırasına uygun olacak biçimde tercihlerin yapılması da mümkün olmaktadır. Bu sıralamaya bakılarak adayın iş ile uygunluğu ve pozisyonun adaya uyumluluk sağlaması oldukça önemli olmaktadır. Adaylar Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı tercihlerin ÖSYM internet sitesi üzerinden de yapabilmektedirler.

Adaylar sistem üzerinden tercihlerini tam olarak kesin kaydını yaptıktan sonra, belirtiler bankalar üzerinden ya da internet sitesindeki ödemeler bölümü üzerinden kredi ya da banka kartı kullanılarak ödeme yapmaları gerekmektedir. Yerleştirme ödemesi yapacak kişilerin ödemelerini en geç 28 Ocak mesai bitimine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor. Son gün yaşanılacak yoğunluk ya da gecikmelerin önüne geçebilmek için ödeme işleminin som güne bırakılmadan yapılması da önerilmektedir. İnternet üzerinden ödeme yapmak isteyenler ise 28 Ocak gün bitimine kadar bu işlemleri gerçekleştirebilmektedirler.