Albaraka Türk EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Bankasında havale ve EFT yoluyla para transferi yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey Albaraka Türk hesabı.

Çoğumuz hızlı bir şekilde para transferi yapmak için havale ve EFT ‘yi kullanırız. Fakat bazılarımız halen hızlı para transfer yöntemi olan Havale ve EFT’yi bilmiyor. O nedenle bu yazımızda havale ve EFT yöntemlerini ele alacağız. Bu iki sistemde para transferi yöntemi olup bazen de karıştırılmaktadır.
Albaraka Türk müşterilerin en çok tercih ettiği bankalardan birisi olup her geçen gün müşteri sayısını arttırmaktadır. Bu nedenle işlemlerinin de hızlı olması için elinden geleni yapmaktadır. Bu işlemlerden birisi de kolay bir şekilde para gönderimidir. Albaraka Türk Bankasında para transferi için havale ve EFT yöntemlerini kullanabilirsiniz. 

Albaraka Türk Havale İşlemi Nasıl Yapılır?
Albaraka Türk Bankasında havale işlemi yapmanız için öncelikle bu bankada bir hesabınızın bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda para göndereceğiniz kişinin de Albaraka Türk Bankasında bir hesabı bulunması lazım. Böylece kolay ve hızlı bir şekilde para gönderimi yapabilirsiniz. Havale işlemini Albaraka Türk şubelerinden, internet bankacılığında veya 444 5 666 numaralı çağrı merkezinden gerçekleştirebilirsiniz. 

Albaraka Türk Havale İşlem Ücreti Ne Kadar?
Birçok Albaraka Türk Bankası müşterisinin merak ettiği sorulardan birisi olan havale işlem ücreti Albaraka Türk Bankasında belli bir tutar aralığında alınmamaktadır. Fakat hesaptan hesaba veya düzenli havalelerde belli bir ücret kesintisi olmaktadır. 

Albaraka Türk Havale İşlemi Zaman Kısıtlaması
Para transferi işlemi aynı bankaya mensup hesaplar arasında yapıldığı için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur o nedenle istediğiniz her an da havale işlemi yapabilirsiniz. 

Albaraka Türk EFT İşlemi Nasıl Yapılır?
Albaraka Türk’te EFT işlemi de mümkün EFT Albaraka Türk hesabımızdan başka bankaya mensup hesaplara para gönderimi sırasında gerçekleşir. Aynı Havale işlemi gibi şubelerden, internet bankacılığından ve 444 5 666 numaralı çağrı merkezinden ulaşarak EFT ile para transfer işlemini yapabilirsiniz. 

Albaraka Türk EFT İşlem Ücreti Ne Kadar?
Ayrı iki banka arasında para transferi söz konusu olduğu için belli bir ücretlendirmeye tabiidir. EFT için yaklaşık 5 TL’lik bir söz konusudur. 

Albaraka Türk EFT İşlemi Zaman Kısıtlaması
EFT işlemi için bankanın mesai saatleri yani 8.30 ile 17.00 arasında işlem yapabilirsiniz.