Anadolubank EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Anadolubank EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Anadolubank EFT ve havale işlemleri nasıl yapılır ve iptal edilir. Bu makaleye göz atarak bilgi alabilirsiniz.

Anadolubank EFT Nasıl Yapılır?
Anadolubank EFT, havale veya yabancı havale ile güvenli ve kusursuz bir şekilde yapan ödemedir. Elektronik ortamda EFT yapılabilir. İnternet bankacılığı indirerek giriş yapıp ardında EFT işlemi yazılan yere tıklanır. Göndereceğiniz kişinin  İBAN ve isim soyisim yazılır. Para miktarı belirleyip EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yapılan EFT ödemesiyle masraf ücretleri kesilir. Anadolubank mobil veya internet bankacılığıyla hizmet arz etmektedir. Bu hizmetle para çekme işlemi dışında tüketiciler ATM ihtiyaç duymadan her türlü işlemi rahat ve kolaylıkla yapabilmektedir. 

Anadolubank EFT Saatleri
Merkez bankası sorumluluğunu üstelenen EFT işlemleri müşterilerin para transferi karşı tarafa aynı anda geçmesi için 09:00 – 17:00 saat aralarında yapmak zorundadır. Bu saatler dışında geçmesi durumunda ertesi gün para hesaba geçer.

Anadolubank EFT ücretleri
Müşterilerin internet bankacılığı üzerinde yaptıkları işlemde bireysel veya kurumsal farkı gözetmeksizin her yapılan işlemde 4 TL ücret tahsil edilmektedir. Mobil bankacılık işleminde de aynı durum geçerlidir.

Anadolubank Havale Nasıl Yapılır?
Havale yapmak için internet bankacılığı telefonunuza indirip giriş yapmalısınız.  Giriş işleminden sonra para transferi içinde yer alan havale kısmına basılır. Para transfer edeceğiniz alıcının hesap numarası veya müşteri numarası yazılır. Para miktarını belirtip bilgiler kontrol edildikten sonra ödeme gerçekleşir.

Anadolubank Havale Saatleri
Bankaların kendi aralarında yaptıkları ödemeye havale denir. Merkez bankası bu duruma müdahale etmediği için saat sınırlaması veya tatil zamanları söz konusu değildir. Her zaman havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolubank Havale Ücretleri
Kendi hesabına  yapılan transfer ücreti Anadolubank  müşterileri ettikleri her ödeme için 4 TL ücret talep etmektedir. İnternet ve mobil uygulaması da aynı durum geçerlidir.

Anadolubank EFT Ve Havale Nasıl İptal Edilir?
EFT ile ödeme yapıldığında yanlışlık olduğu bir durumda 15 dakika içerisinde iade yapılabilir. Dakika geçmesi durumunda internet ve mobil bankacılığında iptal edilebilir. Havale işleminde ise iptal söz konusu yoktur. Ancak banka dilekçe vererek hukuki yöntemlerle hal edilebilir.