BiP'ten para transferi nasıl yapılır? Turkcell BİP ile para gönderme

BiP'ten para transferi nasıl yapılır? Turkcell BİP ile para gönderme

Turkcell BİP üzerinden mesaj gönderir gibi BİP para göndermek de mümkün oldu. Böylece banka hesap bilgileri olmadan sadece telefon numarası ile para göndermek olanaklı.

Turkcell BİP Nedir?

İnternet üzerinden anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü konuşma yapmaya olanak tanıyan Turkcell BİP popüler bir uygulama olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda grup konuşmaları, konum paylaşma, para transferi gibi önemli kolaylıklar da sunuyor. Uygulama ile birlikte birebir ya da gruplar arasında internet üzerinden mesajlaşma yapmak ücretsiz olarak sunuluyor. Bunun yanında uygulamada rakiplerine oranla önemli farklar içeren değişiklikler de bulunuyor. Bu özelliklerin başında ise Turkcell BİP para transferi geliyor. Uygulamada sunulan para transferi sayesinde mesaj gönderir gibi telefon numarası üzerinden pratik ve kolay bir şekilde para göndermek de olanaklı. Bu sayede IBAN ya da hesap numarası gibi işlemlere de gerek kalmıyor. Para gönderilecek kişinin numarasını bilmek yeterli oluyor. Para transferi özelliğinin yanında BİP üzerinde eğlenmeye olanak verecek çeşitli içerikler de yer alıyor ve tamamen uygulama kullananlara özel olarak yapılmış çıkartmalar da dikkat çekiyor.

 

Turkcell BİP Nasıl Kullanılır?

Turkcell BİP kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Uygulamayı kullanmak için öncelikle Turkcell BİP indirme işlemlerinin yapılması gerekiyor. İndirme yapmak için ise AppStore ya da Google Play Store’a girilmeli ve buradan uygulama indirilmektedir. Ayrıca BIP yazarak 2222’ye kısa mesaj göndermek de yine uygulamanın indirileceği bağlantıya erişmek için yardım sunuyor. Uygulamanın kullanımı ise oldukça kolay olup mesajlaşmak ya da diğer çeşitlerinden yararlanmak için birkaç saniye yeterli oluyor.

 

Turkcell BİP Para Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell BİP para transferi yapmak için şu adımları takip edin;

Mesaj penceresinden TL ikonunu seçin ve burada kredi kartınızı ya da Paycell Kartınızı tanımlayın.

Daha sonra gönderilecek olan tutarı belirleyerek numaraya para transferi yapın.

Alıcı olanların Paycell Kartı olmaması halinde ise uygulama üzerinden sanal kartı oluşturmak mümkün.

BİP ile günlük 750 TL’ye varan para transferi yapılabiliyor.