Black Friday ne zaman? Efsane Cuma indirimleri ne zaman başlıyor?

Black Friday ne zaman? Efsane Cuma indirimleri ne zaman başlıyor?

Alışveriş meraklıları ve almak istedikleri ürünleri daha ucuz fiyatlara almak isteyenler için son zamanların en popüler akımı olan Black Friday 2020 yılında Kasım ayı ile birlikte başlayacak. Pek çok firma, çeşitli ürünlerde önemli indirimler sunacaklar.

Black Friday Nedir?

Black Friday tanımı itibariyle “Kara Cuma” anlamına geliyor ve esasında tüketicilerin daha çok alışveriş yapmaları için çeşitli firmalar tarafından uygulanan önemli indirim günlerini tanımlıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran Günü’nden sonraki ilk Cuma gününe Kara Cuma denilmektedir. Gün, esasında 1932 tarihinden bu yana Noel alışveriş sezonunu ifade etmek amacıyla kullanılmaktadır. Buna göre mağazalar çok erken saatlerde açılırlar ve geç saatlere kadar açık kalırlar. Aynı zamanda diğer zamanlara kıyasla ürünlerinde de önemli indirimler yaparlar. Black Friday ABD merkezli olsa da özellikle son yıllarda pek çok ülkede uygulanan bir süredir. Genelde tek bir günü içermez ve belirli günler aralığında yapılır. Özellikle e – ticaret platformları yüksek indirim oranları ile birlikte bu sürede öne çıkarlar.

Black Friday 2020 Ne Zaman?

Black Friday ne zaman sorusuna yanıt ise bu yıl 27 Kasım olarak verilecek. 27 Kasım’dan itibaren pek çok mağaza, firma ve benzeri işletmeler müşteriler için önemli indirimler sunarak onların daha fazla alışveriş yapmalarını sağlayacaklar. Bu sayede müşteriler de uzun zamandır bekledikleri indirimlere daha kolay bir şekilde kavuşma imkânı elde edecekler.

Black Friday Türkiye’de Ne Zaman?

Black Friday Türkiye için esasında belirli bir gün bulunmuyor. Ancak mağazalar ve özellikle e – ticaret platformları Kasım ayının girmesi ile birlikte indirim kampanyaları başlatıyorlar. Black Friday zamanında satılan ürünlerde ise herhangi bir kısıtlama bulunmuyor ve elektronik eşyadan kitaplara kadar farklı pek çok alanda indirimler söz konusu oluyor. Bu kapsamda özellikle Türkiye’de faaliyet gösteren e – ticaret platformları Kasım ayı ile birlikte indirimlerini sunacaklar. Bunun yanında özellikle 27 Kasım tarihine yaklaşılması ile birlikte sadece internet üzerinden satış yapanlar değil diğer kurumsal firmalar da mağazalarında müşterilere indirimler sunacaklar. Yılda bir kez yapılan bu indirimler ile birlikte farklı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.