CepteTEB EFT ve Havale nasıl yapılır?

CepteTEB EFT ve Havale nasıl yapılır?

CepteTEB kullanıcıları EFT ve havale gibi para transferi işlemlerini, günün her hangi bir saatinde cep telefonları ve internet şubesi gibi farklı yollarla pratik bir şekilde yapabiliyor.

EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

CepteTEB, kullanıcılara cep telefonuna para gönderme imkanı sunuyor. Cebe havale işlemini yapmak için “cepteTEB” uygulamasına ya da TEB internet şubesine giriş yapmalısınız. Daha sonra para transferi ve cebe para gönderme menüsüne girin. Para göndermek istediğiniz cep telefonunu ve göndermek istediğiniz tutarı girin. İki tarafa da bilgilendirme mesajı gidecektir. Ayrıca karşı tarafa parayı ATM’den çekebilmesi için bir de şifre gönderilecektir. Bu şifre ile kolayca TEB ATM’lerinden para çekimi yapılabilmektedir.

EFT işlemlerini yapmak için de belirli saatlerde TEB internet sitesine girmeli, “para transferi -> EFT” menüsüne geldikten sonra karşı tarafın IBAN numarası ile Adı Soyadı bilgilerini girmelisiniz. Göndermek istediğiniz para miktarını yazıp “Gönder” tuşuna basarak EFT işleminizi tamamlayabilirsiniz. Paranız 5-20 dakika arasında karşı tarafa ulaşır.

EFT ve Havale Nasıl İptal Edilir?

CepteTEB ile EFT talimatınızı iptal etmek için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bunun yanında cepteTEB mobil uygulamasından da iptal etme olanağınız var. CepteTEB mobil uygulaması ile EFT talimatınızı iptal etmek için uygulamaya girdikten sonra para transferine ve ardından EFT’ye dokunduğunuzda karşınıza çıkacak sayfadan işleminizi tamamlayabilirsiniz.

CepteTEB ile yapmış olduğunuz cebe havale işlemlerinizi iptal etmeniz de yine oldukça kolay. Bu işlemleri de yine müşteri hizmetlerini arayarak, mobil uygulamadan veya internet şubesinden iptal edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey paranın çekilmemiş olmasıdır. Yani yanlışlıkla veya fazla para göndermiş olduğunuz hesabın kullanıcısı bu parayı çekmemiş olmalıdır. Bu yüzden hızlı davranıp iptal işlemini hemen gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde iptal işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz.

CepteTEB EFT ve Havale Ücretleri

Hesaptan İsme Havale Komisyonu

İşlem Oranı: %0.5

Minimum Tutar: 30 TL

Maksimum Tutar: 225 TL

Kasadan Hesaba Havale Komisyonu

İşlem Oranı: %0.5

Minimum Tutar: 35 TL

Maksimum Tutar: 275 TL

Kasadan İsme Havale Komisyonu

İşlem Oranı: %0.5

Minimum Tutar: 40 TL

Maksimum Tutar: 300 TL

Hesaptan EFT Komisyonu

İşlem Oranı: %0.5

Minimum Tutar: 40 TL

Maksimum Tutar: 350 TL

Kasadan EFT Komisyonu

İşlem Oranı: %0.5

Minimum Tutar: 50 TL

Maksimum Tutar: 500 TL

İsme Gelen EFT’nin Aynı Gün Kasadan Ödenmesi

İşlem Oranı: %0.5

Minimum Tutar: 40 TL

Maksimum Tutar: 300 TL