DenizBank EFT ve Havale nasıl yapılır?

DenizBank EFT ve Havale nasıl yapılır?

DenizBank mobil uygulaması ya da internet sitesinden kolay bir şekilde Havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve bu işlemlerin iptal edebilirsiniz.

Denizbank, kullanıcılarına kolaylıklar sağlayan ve internet ve mobil bankacılık alanında yaptığı hamleler sayesinde müşterilerinin basit bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini sağlıyor. Bu işlemlerden birisi de Havale ve EFT işlemleri ve bu işlemlerin iptali. Bu konuda araştırma yapan müşteriler Denizbank havale ve EFT işlemlerinin nasıl yapıldığını merak ediyor.

Denizbank Havale İşlemi

DenizBank’da vadeli veya vadesiz hesabı olan kişi bir başka DenizBank müşterisine para göndereceği zaman şubeye gitmeden ATM’de saatlerce sıra beklemeden internetten kolay ve hızlı bir şekilde havale yapabiliyor. DenizBank’ın sitesine girdikten sonra seçeneklerde bulunan “Para Transferi/ Havale” sekmesine tıkladıktan sonra çıkan alanlara gönderilecek kişinin adı/ soyadı/ IBAN gibi bilgileri doldurulduktan sonra, gönderilecek tutar yazılıyor. Ardından “Onayla” tuşuna bastıktan sonra göndereceğiniz para karşıdaki kişiye kolay bir şekilde gidiyor. Havale işlemi banka içerisinde gerçekleşen bir işlem olduğu için 7/24 saat işlem yapılabilmektedir.

DenizBank Havale Limiti Ne Kadar?

Denizbank Havale limiti şu şekilde belirlenmiştir eğer göndereceğiniz tutarı bir başka DenizBank müşterisine göndereceksiniz limit 100.000 TL. Eğer kendi hesaplarınız arasında bir havale işlemi söz konusuyla bu miktar 1 milyon lira. Bunların yanı sıra eğer havale limitini arttırmak istiyorsanız en yakın DenizBank şubesine giderek formu doldurabilir ve havale limitinizi istediğiniz sınıra çekebilirsiniz.

DenizBank EFT İşlemi

Denizbank müşterisi bir başka banka müşterisine para gönderdiğinde bu işlemin adına EFT denir. Bankalar arası bir işlem olduğu için bu işleme Merkez Bankası aracılık etmektedir. EFT işlemi de havale işlemi gibi internet bankacılılığı ve mobil uygulamadan yapılır ve yapılacak olan işlemler havaleyle aynıdır. EFT saatleri saat 8:30 ile 17:00 arasındadır. Bu saatler mesai saatleri olduğu için bu saatler dışında EFT işlemi gerçekleşmez. Bu saatler dışında işlem yapanların işlemi sonraki gün bu saatler arasında gerçekleşir.

DenizBank EFT İşlem İptali

Hatalı işlem mesai saatleri içinde yapılırsa müşteri hizmetlerinden bu işlemi iptal edebilirsiniz. Eğer isimden ve IBAN’dan kaynaklanan bir hata varsa karşı banka paranızı bir saate kadar teslim eder.