En Kolay Hibe Alınacak Projeler

En Kolay Hibe Alınacak Projeler

Çeşitli kuruluşlar ve kurumlar farklı çalışma alanlardaki girişimcilere destek vermektedirler.

Devlet tarafından bazı işler ve projeler için girişimcilere lazım olan finansman hibeler ile karşılanmaktadır. Devlet desteği ile yapılacak çok farklı işler bulunmaktadır. En kolay hibe alınacak projelerin çeşitleri fazla olmaktadır. İş planı hazırlayarak devlet desteğine başvurabilirsiniz. Özellikle hanımlar ciddi tutarlarda desteklenmektedir.

En Çok Hibe Verilen Projeler Nelerdir?

En çok hibe verilen bir çok proje çeşidi bulunmaktadır. Bu konuda genellikle bayan girişimciler Kosgeb tarafından desteklenmektedir. Kosgeb dışında da hibe alınacak pek çok kurum bulunmaktadır. En çok hibe verilen projeler;

Mağazacılık sektörü, Oto yıkama, Cafe açmak,

Elektronik eşya tamiratı ile ilgili projeler.

Bu bahsettiğimiz sektörler en çok tercih edilen sektörler olmaktadır. Her zaman girilecek sektöre göre başvurulacak kurumlar ve kuruluşlar da farklı olmaktadır.

Mağazacılık Sektörü

En kolay hibe alınabilecek projelerin en başında gelmektedir. Giyim, ayakkabı ve birçok benzer mağaza açılması için kurumlara başvurmak ve uygulanacak işlemler aynı bir biçimde yürütülmektedir. Her zaman bir işte başarılı olabilmek için ilk önce iş planı hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlanan iş planlarınızı kurumlara verdikten sonra kurul tarafından incelenip kayda değecek bir proje ise destek verilmektedir.

Oto Yıkama Sektörü

Bu sektörde en çok önemli olan konu lokasyon olmaktadır. Özelliklede sanayi bölgelerinde çok değerli olan dükkanlar olmasından dolayı  bir işletme açmanız durumunda kurumdan çok kolay ve rahat destek alabilirsiniz. Oto yıkamada en önemli ve dikkat edilecek husus evlere 50 metre uzaklıkta olmalıdır. Çünkü gürültü kirliliği açısından buna çok dikkat etmek gerekmektedir.

Cafe Açmak

Cafe açmak getirisi yüksek ve kurum tarafından hibe alınabilecek çok kolay bir iş alanıdır. Cafe açmak için ilk önce konsept belirlemek gerekmektedir. Hitap edeceğiniz kişi, dekorasyon, menüler ve kullanılacak mutfak malzemeleri ne kadar çok detaylı düşünülüp proje öyle sunulmalıdır.

Elektronik Eşya Tamiratı

Son yıllarda en popüler işlerin başında gelmektedir ve bu yüzden en kolay hibe alınacak projelerin başında elektronik eşya tamiratı gelmektedir. Bilgisayar, telefon tamiratı ve birçok elektrikli aletlerin tamir ihtiyaç olan bir iş alanıdır. Aynı zamanda araçlar ile ilgili elektronik tamir yeri de açabilirsiniz.