Enpara EFT Ve Havale nasıl yapılır?

Enpara EFT Ve Havale nasıl yapılır?

QNBFinansbank’ın mobil hizmetlerinden birisi olan Enpara sayesinde EFT ve Havale işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara müşterileri EFT ve Havale işlemlerini kolay bir şekilde Enpara uygulamasından gerçekleştirebiliyor. Fakat bazı kişiler bu işlemleri bilmediği için bankaya kadar giderek zamandan kaybediyor. Bu nedenle bu yazımızda Enpara’dan havale ve EFT işlemleri nasıl yapılır konusuna değineceğiz.

Enpara Havale İşlemi

Enpara’da havale yapmak için öncelikle QNB Finansbank veya Enpara.com müşterisi olmalısınız ve bu bankada vadesiz ve vadeli hesabınızın olması lazım. Ardından para transferi işlemi yapacağınız sırada parayı göndereceğini kişi de QNB Finansbank veya Enpara.com müşterisi olmalı.

 

Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle Enpara.com’a girerek hesabınıza giriş yapınız.

Ardından “Transferler” sekmesine tıklayarak, para göndereceğiniz hesap seçilir

Gelen ekranda alıcının adı soyadı ve kart veya IBAN numarası girilir.

Eğer burada cebe havale yapacaksanız. Kişinin cep telefonu da girilmelidir.

Son olarak tutar girilip onay verilmelidir.

 

Enpara Havale Saatler

Enpara havale işlemi Enpara’da hesabı bulunan iki kişi arasında gerçekleştiği için bir zaman dilimi bulunmamaktadır. Bu nedenle Enpara müşterisiyseniz istediğiniz her saatte havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca çok çabuk bir şekilde para karşıdaki hesaba aktarılabilir. Yine işlemler aynı bankanın müşterileri arasında gerçekleştiği için herhangi bir ücret talep edilmez.

 

Enpara EFT İşlemi

Enpara EFT işleminde ise Enpara’da hesabı olan kişi bir başka bankanın müşterisi olan kişiye para gönderdiğinde gerçekleşir. Yani havaleden farklı olarak bir başka bankanın müşterisine para gönderimi söz konusudur.

 

Enpara EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle Enpara.com’a giriş yapılır ardından gelen ekranda EFT seçilir

Gelen ekranda boş alanlara göndereceğiniz kişinin adı soyadı ve IBAN’ı yazılır.

Ardından onayla butonuna tıkladıktan sonra para karşıdaki kişiye mesai saatleri içerisinde gönderilir.

 

Enpara EFT Saatleri

EFT işleminde aracılık eden kurum Merkez Bankası olduğu için mesai saatleri içerisinde EFT işlemi yapılabilir. Bu saatler saat 8.30 ile 17.00 arasındadır. Ayrıca Enpara.com’da EFT işleminde herhangi bir ücret alınmamaktadır. EFT limiti 500.000 TL’ye kadar varabilir.