Eylül ayı kısa çalışma ödemeleri tarihi belli oldu

Eylül ayı kısa çalışma ödemeleri tarihi belli oldu

Salgından çok etkilenen işyerlerine iyileştirme yapılması amacıyla uygulanan kısa çalışma ödeneğinin de Eylül ayında hangi tarihlerde yapılacağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt tarafından açıklandı.

Eylül Ayı Kısa Çalışma Ödeme Tarihleri

Kısa çalışma ödeneğinin son düzenleme ile birlikte iki ay daha uzatılması nedeniyle bu durumdan yararlananlar ödemelerin hangi tarihlerde yapılacağını merak ediyorlar. Bakan Selçuk tarafından açıklanan tarihlere göre Eylül ayında kısa çalışma ödemeleri 3 – 4 Eylül tarihleri arasında başlayacak.

3 Eylül tarafından ödemelerin başlayacağı Bakan Selçuk tarafından açıklanmasının ardından kısa çalışma ödeneğinden yararlananlar, TC kimlik numaralarının son hanelerine göre ücretlerini alabilecekler. Buna göre TC kimlik numaralarının son haneleri 0, 2, 4 olanlar 3 Eylül’de son haneleri 6, 8 olanlar ise 4 Eylül’de ödemelerini alabilecekler.

Kısa Çalışma Ödeneğini Nasıl Alınıyor?

Kısa çalışma ödeneğinin alınması için ilgili tutarların hesaplara yatırılması gerekiyor. Buna göre ödenekten yararlananlar kendileri ödeneği çekemiyor, mutlaka hesaplarına yatırılıyor. Bu yüzden IBAN numarasının ödemelerin yatırılması için tam ve doğru şekilde verilmesi büyük önem taşıyor. Kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatırılması için ödenekten yararlananlar öncelikle İŞKUR e-şubeye giriş yapmaları gerekiyor. Sisteme giriş yapıldıktan sonra ekrana gelen “IBAN Bilgilerinizi Güncellemek İçin Tıklayın” sekmesinin seçilmesi ve ardından açılan sayfada da IBAN bilgilerinin kontrol edilmesi gerekiyor. Eğer burada IBAN bilgileri yer almıyor ya da hatalı şekilde yer alıyorsa mutlaka bilgilerin güncellenmesi ödemelerin yapılması için önem taşıyor. IBAN bilgilerini bilmeyenler ise çalıştıkları bankanın müşteri hizmetlerinden ya da mobil uygulaması üzerinden IBAN numaralarını öğrenebilirler.