Fibabanka EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Fibabanka EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Fibabanka müşterileri her türlü EFT ve Havale işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Fibabanka dijital işlemler konusunda son zamanlarda yaptığı değişiklikler ile müşteri memnuniyetini her geçen gün daha fazla arttırmaktadır. Bu nedenle müşterilerin Fibabanka tercihi daha fazla olmuştur. 

Fibabanka Havale İşlemi

Fibabanka müşterisi olan bir kişi başka bir Fibabanka müşterisine para transferi yaparsa yapılan bu işlem havale olmaktadır. Bu nedenle havale işleminin gerçekleşmesi için her transferde söz konusu olan kişilerin ikisi de Fibabankalı olmalıdır. 

Fibabanka’da para transferi yapılacağı zaman öncelikle internet bankacılığına ve mobil bankacılığa giriş yapılır. Ardında “Transferler” sekmesinde “Havale” sekmesine tıklanır. Hemen ardından gönderilecek kişinin adı soyadı ve IBAN’ı yazılır. Bu işlemlerden sonra “Onayla” sekmesine tıklanır. 

Kişi eğer kendi hesapları arasında para transferi yapılacaksa bu işlemde Fibabanka’da yapılabilir. 

Fibanbanka Havale Ücretleri

Fibabanka’da havale işleminde gönderici ve alıcının hesabı aynı bankada olduğu için havale ücreti söz konusu olamaz. 

Fibabanka Havale Saatleri 

Fibabanka havale işlemleri aynı bankalar arasında söz konusu olduğundan herhangi bir saat limiti söz konusu değildir. O nedenle 7/24 saat boyunca havale işlemi yapılabilir. Tatil günü bile olsa havale işlemi gerçekleştirilebilir. 

Fibabanka EFT İşlemi

Fibabanka EFT işlemi yapmak içinde havale işlemindeki gibi yine bankada bir hesabınızın bulunması gerekmektedir. Havaleden farklı olan nokta ise alıcının hesabı bir başka bankada bulunması gerekmektedir. Bu nedenle EFT işleminde Merkez Bankası aracılık ettiği için belli bir ücretlendirmeye de tabiidir. 

Fibabanka EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Fibabanak’da EFT işlemi yapılabilmesi için öncelikle Fibabanka internet sitesine giriş yapılır. Burada “Transferler” sekmesi altındaki EFT sekmesine tıklanır. Ardında ad-soyad ve IBAN doldurularak gönderilecek tutar yazılır. Onayla sekmesine tıkladıktan sonra para transferi gerçekleşir. 

Fibabanka EFT Ücreti 

Başka banka hesabına sahip kişilere yapılacak bir gönderim için EFT ücreti 5 TL olarak belirlenmiştir. 

Fibabanka EFT Saatleri

Fibabanka EFT işleminde Merkez Bankası aracılık yaptığı için saat 08.30 ile 17.00 arasında gerçekleşebilir. Bu saatler dışında yapılan işlemler ertesi gün bu saatler arasında gerçekleşir.