Garanti BBVA Bankası EFT ve Havale nasıl yapılır?

Garanti BBVA Bankası EFT ve Havale nasıl yapılır?

Garanti BBVA bankasından dilediğiniz bankaya eft yapabileceğiniz gibi banka için havale de yapabilir veya eft - havaleyi iptal edebilirsiniz.

Garanti BBVA Bankası EFT Nasıl Yapılır?

Elektronik Fon Transferi yani EFT farklı bankalar arasındaki para gönderim işlemini sağlayan bir uygulamadır. Örneğin; X Bankasının herhangi bir şubesinde yer alan gönderen kişiye ait vadesiz TL hesabından, alıcı kişinin Y bankasında yer alan vadesiz TL hesabına para gönderimi sağlandığında, EFT işlemi yapılmış olur.

Garanti BBVA Bankası, EFT ve havale işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapmanıza olanak tanıyor. Cebe Para Gönder (Cep Bank), Garanti BBVA İnternet Bankacılığı veya Garanti BBVA Mobil uygulamasını kullanarak gönderim yapmak istediğiniz herhangi bir kişinin cep telefonuna Garanti BBVA hesabı veya kartı olmadan da çabucak güvenilir bir şekilde para transferi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Alıcı, göndermiş olduğunuz parayı Türkiye’nin neresinde olursa olsun herhangi bir Garanti BBVA ATM’lerinden çekebilme olanağına sahiptir.

Garanti BBVA Bankası Havale Nasıl Yapılır?

Havale işleminin EFT ‘den farkı, gönderim yaptığınız banka dışındaki başka bir banka hesabına para gönderimi yapamamanızdır. EFT işleminde, bir başka bankaya gönderim yapabilirken, havalede yalnızca aynı bankanın başka bir kişi hesabına gönderim yapabilirsiniz.

Yine Garanti BBVA Bankası sayesinde, havale işlemleriniz de kısa bir süre içerisinde gerçekleşebilmektedir. Bankaya gidip sıra beklemeden, hemen bulunduğunuz yerden cep telefonunuz aracılığı ile Garanti BBVA Cep bank, İnternet Bankacılığı ve Garanti BBVA Mobil uygulamaları ile, havale işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Bankası EFT ve Havale İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Garanti BBVA Bankası CepBank uygulaması ile yapmış olduğunuz havale veya EFT işlemini iptal etmek istiyorsanız; şayet para gönderdiğiniz hesabın sahibi olan kişi göndermiş olduğunuz parayı çekmediği takdirde, İnternet bankacılığı uygulamasından CepBank işlem menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da cep telefonunuza “İPTAL” yazdıktan hemen sonra size SMS ile gönderilmiş olan referans numaranızı yazarak “3333” hattına gönderebilirsiniz. İşleminiz iptal edilecektir. Fakat para gönderdiğiniz kişi, gönderdiğiniz parayı çekmiş ise işleminizi iptal ettiremezsiniz.

Garanti BBVA Bankası EFT ve Havale Ücretleri

2020 Yılı güncel Garanti BBVA EFT ve havale ücretleri, mobil ve internet şubesi aracılığı ile yapılan düzenli EFT 4,50 TL olarak ücretlendirilmiştir. Alo Garanti hizmeti ile hesaptan isme veya hesaptan hesaba yapılan EFT işlemlerinin ücretleri ise, 70 TL ve 120 TL olarak ücretlendirilmiştir. Garanti BBVA ile yapılmış olan geç EFT işlemleri de 80 TL ile 120 TL arası ücret farkı oluşmaktadır.