Halk Bankası EFT ve Havale nasıl yapılır?

Halk Bankası EFT ve Havale nasıl yapılır?

Halk Bankası’nda EFT ve havale işlemleriyle para transferi yapabilirsiniz. Bu yazımızda havale ve eft işlemleriyle para gönderimini ele alacağız.

Türkiye’nin adı bilinir bankalarından birisi olan Halk Bankası, son zamanlarda yaptığı yeniliklerle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle bankacılık alanına gelen mobil uygulamalar sayesinde müşteriler işlemlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapmaya başladı. Bundan dolayı bankalar şubelerinde yaptığı ve uzun uğraşlar gerektiren birçok işlemi daha basite indirgenmiş halde uzun kuyruklarda beklemeye gerek kalmadan mobil uygulamalara sığdırdı.

Bu uygulamalarda yer alan işlemlerden birisi de para transferi; para transferi EFT ve Havale Yöntemleri olarak ikiye ayrılır.

Halk Bankası Havale Nasıl Yapılır?

Havale ile para gönderimi aynı bankalarda hesabı olan iki kişi arasında gerçekleştirilen bir para transferi işlemidir. Yani öncelikle Halk Bankasında vadesiz veya vadeli hesaplarınızın olması lazım aynı zamanda karşıdaki yani para göndereceğiniz kişinin de hesabı Halk Bankası’nda olması lazım. Böylece yapılan işleme havale denir. Havale işlemi ATM’lerden şubelerden internet ve mobil bankacılıktan gerçekleştirilebilir. Fakat daha hızlı bir sonuç almak isterseniz mobil bankacılığı seçmek en doğrusudur.

Öncelikle Halk Bankası mobil uygulamasını indirin, ardından “Transferler” bölümünden “Havale”yi seçin ardından gelen sayfada kullanacağınız hesabı seçin para göndereceğiniz kişinin adını soyadını ve IBAN’ını yazdıktan sonra son olarak göndereceğiniz tutarı girin ve onaylaya basarak hızlı bir şekilde para gönderimi yapabilirsiniz.

Halk Bankası Havale İşlem Ücreti ve Zaman Sınırlaması

Havale işlemi aynı bankada hesabı bulunan kişiler arasında gerçekleştiği için herhangi bir ücret alınamamaktadır. Ayrıca herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmuyor istediğiniz her an havale yapabilirsiniz.

Halk Bankası EFT İşlemi

EFT yöntemi de havale gibi para transfer etme yöntemidir. Fakat burada söz konusu olan Halk Bankası hesabınızdan başka X bir bankasının müşterisine para gönderme yöntemidir. O nedenle belli ücretlere tabiidir. Aynı Havale gibi Transferler bölümünden EFT seçeneğinden havaledeki işlemleri yaparak para gönderebilirsiniz.

Halk Bankası EFT İşlemi Ücret ve Zaman Sınırlaması

Halk Bankası EFT ücreti 1000 liraya kadar 2,5 TL 1000 ile 50000 TL arası 5 TL 50000 TL ve üstü için ise 50 TL olarak belirlemiştir. İşlemler mesai saatleri içinde yani 08.30 ile 17.00 arasında gerçekleştirilmektedir.