HSBC Bankası EFT ve Havale nasıl yapılır?

HSBC Bankası EFT ve Havale nasıl yapılır?

Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan HSBC, müşterilerine bir çok bankacılık işlemini kolay bir şekilde yapabilme olanağı sunuyor.

HSBC Bankası Havale İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?

Öncelikle HSBC Bankasında vadesiz veya vadeli bir hesabınızın bulunması gerek eğer bir HSBC hesabınız varsa bu bankadan kolay bir şekilde para gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zaman da karşınızdaki kişinin de hesabı HSBC Bankasında ise yapacağınız para gönderimi işlemine havale denir. Havale işlemi hem aynı bankaya mensup kişiler arasında gerçekleştirilen bir para gönderimi işlemi olup kendi HSBC hesabınızdan yine bir başka kendi HSBC hesabınıza para gönderimi olarak da değerlendirilir. Yani kısacası burada dikkat edilmesi gereken nokta gönderen ve alıcı konumunda olan kişiler HSBC Bankası hesabına sahip olmalıdır.

HSBC Bankası Havale İşlem Ücreti Ne Kadar?

HSBC Bankasında havale işlemi için 1000 TL’ye kadar 2,5 TL 1000 TL ile 50000 TL arasında 5 TL 50000 TL ve üstü olan havale gönderimlerinde ise 50 TL alınmaktadır.

HSBC Bankası Havale İşlem Saatleri Kaçtır?

Havale işlemi HSBC Bankasında hesabı bulunan kişiler arasında yapıldığı için herhangi bir zaman sınırlaması söz konusu değildir.

HSBC Bankası EFT İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?

HSBC Bankasında EFT İşlemi de mümkün, havaleden farklı olarak HSBC Hesabınızdan başka banka müşterisinin hesabına para gönderimi yapmaktır. Üç tür EFT yöntemi vardır. Bunlar; isme EFT, kredi kartına EFT, hesaba EFT’dir.

HSBC Bankası EFT İşlem Ücreti Ne Kadar?

HSBC Bankasında EFT ücreti 1000 TL’ye varan EFT gönderimlerinizde 5 TL, 1000 TL ve 50000 TL arasında 10 TL 50000 TL ve üzeri EFT gönderimlerinde ise 100 TL olarak belirlenmiştir.

HSBC Bankası İşlem Saatleri Kaçtır?

EFT işlemini ancak saat 8.30 ile 17.00 arasında gerçekleştirebilirsiniz. Yani bu saatler dışında, hafta sonlarında ve resmi tatillerde yapılan işlemler beklemeye alınmaktadır.