ICBC EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

ICBC EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

ICBC dijital bankacılık hizmetleri üzerinden havale ve EFT işlemleri hızlı ve sorunsuz olarak yapılabilmektedir.

İnternet ve mobil bankacılık üzerinden bir başkasına para transferi söz konusu olduğunda havale ve EFT işlemleri karıştırılmaktadır. Türkiye’de son zamanlarda faaliyet alanını genişleten ICBC Bankası müşterileri kolay bir şekilde havale ve EFT işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu nedenle bu bankanın müşterileri için bu yazımızda EFT ve Havale işlemleri arasındaki farkı, ücretlendirmeyi ve bu işlemler hakkındaki daha birçok şeyi ele alacağız.

ICBC Bankası Havale İşlemi
ICBC Bankası’ndan havale işlemi yapmak için gönderen kişinin de parayı alacak kişinin de bankası ICBC olmalıdır. Bu nedenle havale işlemi ICBC Bankası’ndan kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Havale yapmak için gereken işlemler şunlardır;
Öncelikle ICBC Bankası’nın internet sitesine ya da mobil uygulamasına giriş yapılır. Ardından “İşlemler” bölümünden “Havale” işlemi seçilir. Havale işleminde para göndereceğiniz kişinin adı soyadı ve IBAN’ı girilir. Ardından parayı hangi zaman diliminde gönderecekseniz o seçilir. Son olarak tutar girilir. Ve “Onayla” ya basarak para karşıdaki kişiye kolay ve basit bir şekilde gönderilir. Bu işlemden sonra yine aynı hesaba para göndereceğiniz vakit kişinin IBAN’ı “Alıcılar” kısmında kayıtlı olarak görünür. 

ICBC Havale Ücreti ve Saatleri
Havale işlemi aynı bankalar yani iki ICBC Bankası’na kayıtlı hesaplar arasında gerçekleştiği için herhangi bir zaman sınırlaması ve ücret talebi söz konusu değildir. 

ICBC EFT İşlemi
ICBC EFT işlemi de müşterilerin merak ettiği konular arasında yer alır. Eğer para göndereceğiniz hesap sahibi bir başka bankaya kayıtlıysa yapılacak bu gönderme işlemine EFT denilmektedir. Ve ICBC Bankası’nda EFT işlemi de mümkündür. 

ICBC EFT İşlemi Nasıl Yapılır?
ICBC EFT işlemi için öncelikle mobil uygulamaya ya da internet bankacılığına giriş yapılır ardında “Transferler” bölümünden EFT seçilir. Göndereceğiniz kişinin adı soyadı ve IBAN’ı bu bölümde girilir. Son olarak gönderilecek tutar girilir. Ve onaylaya basarak EFT işlemi tamamlanır.

ICBC EFT İşlemi Ücretlendirme ve Zaman Sınırlaması 
EFT işlemi başka bankalar arasında gerçekleştiği için bir zaman sınırlaması ve ücretlendirmeye tabiidir. EFT ücretlendirmesi 5TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca EFT için saat 08.30 ve 17. 00 arasında işlem yapmanız gerekmektedir.