ING Bank EFT ve Havale nasıl yapılır?

ING Bank EFT ve Havale nasıl yapılır?

ING Bankta EFT ve havale nasıl yapılır ve nasıl iptal edilir. Bu makalede kısaca yöntemlerden bahsedeceğiz.

ING Bank Havale Nasıl Yapılır?

Havale kendi bankalar arasında yapılan bir işlemdir. Elektrik ortamda gerçekleşen havale veya para transferi etmeniz mümkündür. Ing Bank, 7/24 saat müşterisi olan veya olmayan bütün vatandaşlara hizmet etmektedir. Paramara uygulamasını her çeşit telefonda indirme özelliğine sahip olan 18 yaşını geçen yani reşit olan herkese hizmet eden, kullanan bir işlemdir. Bu uygulamada havale yapmak için para gönder yazılana basıp ve alıcının cep telefon numarası yazılıp para havale edebilir. Çok daha hızlı ve kolay bir yöntemdir. Havale işlemini tamamladıktan sonra müşteri hizmetlerini arayarak onaylayıp onaylamadığını öğrenebilirsiniz.

Cebe havale limiti: Bu işlemi yaparken İng Bank ATM’lerde yeterli sınırda para çekebilirsiniz. Günlük en çok 500 TL olacak şekilde 2 defa, haftalık en çok 1000 TL olacak şekilde 4 defa, aylık ise en çok 1500 TL ile 6 defa işlem yapabilmektedir.

ING Bank EFT Nasıl Yapılır?

EFT farklı bankalar arası yapılan işlemdir. ATM den yapılan EFT işlemi 12 veya 15 TL arası ücret kesilmektedir. Bu işlem erken ya da geç saatlere gelmesiyle değişebilir. Eğer İnternet mobil aracığıyla işlem yapacaksanız EFT ile 4,90 ücret kesilir. EFT de geç saatte işlem yapmışsa ücret 7,75 TL artar. Toplu ödeme alanında yer alan müşterilere ise sabit 3,50 ücret kesilir.

ING Bankta EFT Ve Havale Nasıl İptal Edilir?

EFT ve havale işlemleri iptal etmeniz için öncelikle alıcının para çekmemiş olması lazım. Yanlış yaptığınız veya iptal etme işleminde İNG Bank internet mobil uygulaması, şubesi veya müşteri hizmetleri numarasını 444 1 666  arayıp iletişime geçerek iptal edebilirsiniz. Müşteri danışmanı onayınızı kabul ederek iptal edecektir.