İŞKUR’dan en az lise mezunu büro memuru alımı! Nasıl başvuru yapılır?

İŞKUR’dan en az lise mezunu büro memuru alımı! Nasıl başvuru yapılır?

İŞKUR tarafından yılın son günlerinde en az lise mezunu büro memuru alımı olmaya başlanmıştır. KPSS’ye girmeden İŞKUR’a başvuru yapabilirsiniz.

İŞKUR KPSS şartı olmadan 1210 büro memuru alımı yapmaktadır. Bunun için gereken tek şart en az lise mezunu olmaları gerektiğidir. Bu alımlar özel sektördeki kurumlara yapılacaktır. Başvurular online olarak da yapılabilmektedir.

İŞKUR Büro Memuru Alımı İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Türkiye İş Kurumu, en az lise mezunu olan büro memuru alımının 1210 kişi için Türkiye’nin her yerinden alımı olacağını açıklamıştır. Adayların başvuru yapabilmeleri için bazı şartları taşıması gerekmektedir. Öncelikle başvuru yapacak olan kişinin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmayan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir. Başvuru yapan kişilerin en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Lise mezunu olmayan kişiler başvuru yapamaz. Aynı zamanda ön lisans ve lisans mezunları için de ilanlar yer almaktadır.

Büro memuru alımı için gereken şartlardan biri de güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanmış olmasıdır. Arşiv araştırmaları olumlu sonuçlanan kişiler başvuru yapabilmektedir. Bazı kurumlar ise özel şartlar sunmaktadır. Bu şartlara uyan kişiler de bu kurumlara başvuru yapabilirler. Başvuru yapan adayların hiçbir sağlık probleminin olmaması gerekmektedir. Sağlık problemi olan kişiler ne yazık ki büro memuru alımında başvuru yapamamaktadır. Aynı zamanda iş ilanlarında belirtilen yaş aralığında olan kişiler başvuru yapabilmektedir. Büro memurlarının güler yüzlü olmaları ve Office programlarına hakim olmaları da şarttır.

Büro Memuru Alımına Nasıl Başvuru Yapılır?

Türkiye İş Kurumu tarafından yapılan açıklama ile 1210 kişilik büro memuru alımı olacağı açıklanmıştır. Başvuru yapmak isteyen kişilerin gereken şartlara uymaları gerekmektedir. Gereken şartlara uyan kişilerin öncelikli olarak İŞKUR’a kayıtlı olmaları gerekmektedir. Tüm bilgilerin doğru girilmesi zorunludur. Tüm bilgileri eksiksiz ve doğru kaydeden kişiler, uygun olan il ve ilçeleri seçerek bu il ve ilçelerdeki ilanları görebilirler. İstedikleri illeri ve ilçeleri seçen kişiler başvuru yapabilirler. Başvuruyu sadece büro memuru alımı için gerekli şartları taşıyan kişiler yapabilmektedir.