Şekerbank EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Şekerbank EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Şekerbank bankasında EFT ve havale işlemleri nasıl yapılır veya nasıl iptal edilir gibi soruların cevabını bu makalede bulabilirsiniz.

Aynı bankalar arası yapılan havale veya farklı bankalar arası yapılan EFT her bankada karşılaştığınız gibi Şekerbank da mobil uygulaması mevcuttur. Bu uygulamayla aynı bankada para transferi sırasında ücret az talep ederken farklı banka para transferinde fazla talep edilmektedir. ATM’lerde, Şekerbank telefon bankacılığı veya internet bankacılığıyla para transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemleri biraz daha hızlı gerçekleşirken EFT bu durum söz konusu değildir. EFT para transferi yapıldığında  önce EFT havuzunda kalır. İşlemin onayından sonra gönderdiği banka hesabına geçer. Bu yüzden EFT biraz zaman alabiliyor.

Şekerbank Havale Ücretleri

• ATM’lerde havale  yapıldığın da 7,50 TL ücret kesilmektedir.

• Havale telefon bankacılığında yapıldığında 20 TL ücret kesilmektedir.

• İnternet bankacılık uygulamasında yapıldığında  havale sırasından 2,25 TL ücret almaktadır.

• Mobil bankacılık üzerinde yapılan para transferinde ise her işlem yapan kişi tarafından 2 TL ücret belirlenmektedir.

Şekerbank EFT Ücretleri

• Bankanın Şubesinde EFT yaptığınızda her işlem sırasında 35,7 TL ücret almaktadır.

• Adınıza gelen EFT tahsil etme isteğini kabul ettiğinizde 42 TL ücret kesilmektedir.

• Şekerbank internet bankacılığıyla EFT yaptığınızda 5 TL tahsil edilmektedir.

• Telefon Bankacığıyla gerçekleştirdiğinizde her yapılan işlem için 30 TL kesilmektedir.

• ATM’lerde yapılan EFT de ise 10 TL kesilmektedir.

Mesai saatleri dışında  yapılan para transferi veya tatil zamanlarda işlem yapıldığında olması gerekenden daha fazla ücret ödemeniz gerekir. Geç EFT diye görüneceği için 2,50 veya 5 TL arası ücret kesilmektedir. Hem havale hem de EFT işlemleri internet veya mobil bankacılığı üzerinde işlemlerinizi yapmanızı öneririz. Bunlarda daha az ücret kesilmektedir. 

Şekerbank Bankası EFT ve Havale Nasıl İptal Edilir?

Yanlışlıkla başka bir hesaba gönderen para transferiyle karşılaşırsanız 444 78 78 veya 0850 222 78 78 numaraları arayarak işleminizi iptal edebilirsiniz. Başka hesaba EFT geç aktarıldığı için müşteri hizmetlerine iletişime geçerek iptal edilebilir. Havale işlemin de bu durum söz konusudur.