TEB EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

TEB EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Türkiye Ekonomik Bankası (TEB) havale ve EFT yoluyla para transferini şubelerden, internet ve mobil bankacılıktan kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

TEB Bankası müşterileri kolay ve hızlı bir şekilde para transferi yapabilmektedir. TEB Bankasında para transferi işlemlerinden ikisi havale ve EFT yöntemi olup istediğiniz kişiye para göndermeniz mümkün. 

TEB Bankası Havale İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?
Havale işlemi TEB Bankasında hesabı olan birisinin yine TEB Bankasında hesabı bulunan başka bir kişiye para transferi yöntemidir. Aynı zamanda TEB Bankasında bulunan iki hesabınız arasında gerçekleştirdiğiniz para transfer yöntemidir. 

TEB Bankası Havale İşlem Ücreti Ne Kadar?
TEB Bankası şubelerinden yaptığınız havaleleriniz için en düşük gönderimlerinizde 2,5 TL en yüksek yani 50000 TL’den fazla gönderimlerinizde 10 TL alınmaktadır. Mobil veya internet bankacılığından ise 0,5 TL en yüksek 12,5 TL alınmaktadır. 
TEB Bankası Havale işlem Saatleri
TEB Bankası’nda havale işlemi şubelerden, ATM’lerden, mobil ve internet bankacılığında gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle günün her saatinde havale işlemi yapabilirsiniz. 
 

TEB Bankası EFT İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?
TEB Bankası vadesiz hesabınızdan ya da kredi kartı hesabınızdan başka banka müşterilerine yapacağınız gönderimlere EFT denilmektedir. EFT için Merkez Bankası aracı olduğu için zaman kısıtlamasına tabii olup havaleden farklı bir para gönderimi sistemidir. EFT için karşınızdaki kişinin hesabının başka bir X bankasında olması gerekmektedir. 

TEB Bankası EFT İşlem Ücreti Ne Kadar?
TEB Bankasından EFT yoluyla para transferi de mümkün olup belli başlı ücretlendirmelere tabiidir. EFT yoluyla 1000 liradan az bir tutar gönderecekseniz 5 TL, 1000 ile 50000 TL arası bir tutar gönderecekseniz 10 TL, 50000 TL’den fazla bir tutar gönderimi söz konusuysa 100 TL’lik bir kesinti yapılır. 
T

EB Bankası EFT İşlem Saatleri
TEB Bankası EFT işlemi havale işleminden farklı olarak Merkez Bankası aracılık ettiği için mesai saatleri içerinde yapılması gereken işlemlerden birisidir. Aynı zamanda EFT işleminin gerçekleşmesi için genel müdürlük onay vermelidir. Yani saat 9.00 ile 17.15 arasında EFT işlemi yapılabilir. Bu saatler dışında, hafta sonlarında veya resmi tatillerde yapılan EFT işlemleri başka bir günün bu saatler aralığına eklenir.