Türkiye Finans Bankası EFT ve Havale nasıl Yapılır?

Türkiye Finans Bankası EFT ve Havale nasıl Yapılır?

Türkiye Finans Bankası'nda, mobil şube veya iletişim merkezleri üzerinden her gün 09:00 ile 17:15 arasında EFT işlemleri yapılabilmektedir.

Günün her saati ise yalnızca Türkiye Finans şubeleri arasında havale yapılabilmektedir.
EFT ve Havale nasıl yapılır, gönderim ücreti ne kadardır şöyle sıralanıyor.

Türkiye Finans EFT Nasıl Yapılır?
Bir banka hesabından başka bir bankanın hesabına para aktarma işlemine EFT adı verilmektedir. Banka hesabınızdan EFT yapmak istediğiniz kişinin 26 haneli İBAN’I ve transfer edilecek para tutarını yazarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan diğer yol olarak para transferi bölümünden şube-hesap numarası, isim soy isim, gönderilmesini istediğiniz para tutarı bilgilerini de yazarak EFT talimatı verebilirsiniz. 
Türkiye Finans EFT ücreti Bin liraya kadar 5 TL olurken, Bin TL’yi aşkın işlemlerde 10 TL EFT ücreti alınmaktadır. 50 bin lirayı geçen EFT işlemlerinde alınacak olan tutar 100 TL’dir. Buna ek olarak geç EFT işlemlerinde alınacak tutarda değişkenlik gösterir. Bin liraya olan geç eft işlemlerinde 7.50 TL alınırken, bin ile 50 bin liralık geç EFT işlemlerinde 15 TL alınmaktadır. EFT işlemi bankalar arasında olduğundan dolayı yalnızca iş günlerinde para alıcının hesabına yansır.

Türkiye Finans Havale Nasıl Yapılır?
Havale işlemi Türkiye Finans bankası hesapları arasında para gönderimini kapsar. Havale yapmak için mobil uygulama, internet sitesi, bankamatikler, telefon bankacılığı veya şube yöntemlerinden birinde karar kılmak lazımdır. Havale yapmak isteyen kişilerin İBAN veya hesap numarası bilgisine sahip olması gerekir. İBAN bilgisini yazdıktan sonra gönderilmesi planlanan para tutarı da belirtilerek havale talimatında bulunabilir. 

Ayrıca para transferi bölümü üzerinden hesap sahibinin ismi soy ismi, şube numarası, tutar bilgisi gibi bilgiler girilerek yapılabilir. Havale aynı bankada yapılacağından dolayı işlem 24 saat içinde tamamlanmış olacaktır. Türkiye Finans Bankası havale ücreti ise 50 bin TL’ye kadar olan para gönderimlerinde alınmamaktadır. 50 Bin TL’ye kadar olan havaleler ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir. Bankanın müşterileri mobil uygulama veya bankamatikler üzerinden havale işlemini ücretsiz yapabilmektedir.