Vakıf Katılım EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Vakıf katılım EFT saatleri hafta içi her gün 09:00 ile 17:15 arasında değişirken, bu saatlerin dışında yapılan para gönderimleri bir sonraki gün alıcı hesabına yansır.

Havale işlemini ise günün her saati dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıf Katılım EFT Nasıl Yapılır?

EFT işlemini gerçekleştirmek için karşınıza birden fazla yol çıkacaktır. Bunlar arasından sizin için uygun yöntemi tercih ederek hemen para gönderimi yapabilirsiniz. Banka şubesi, bankamatikler, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması EFT yapmak için yönelebileceğiniz yollar arasında bulunur. EFT yapmak istediğiniz kişinin İBAN bilgisini girdikten sonra, göndermek istediğiniz tutarı yazmanız EFT yapmak için yeterli olacaktır.

EFT işlemini belirtilmiş olan zaman aralığı içinde gerçekleştirmeniz lazımdır. EFT için banka tarafından belirlenmiş ücretlerde gönderim tutarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu bakımdan bin liraya kadar olan gönderilerde gönderim ücreti 5 TL olurken, bin lira ile 50 bin TL arasındaki gönderilerden 10 TL ücret alınmaktadır.

Vakıf Katılım Havale Nasıl Yapılır?

Havale yapmak için aynı şekilde karşınıza birden fazla yol çıkar. Mobil bankacılık, internet bankacılığı, şubeler, telefon bankacılığı veya bankamatikler üzerinden dilediğiniz her an havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tek yapılması gereken şey ise gönderim yapmak istediğiniz kişinin İBAN numarasını ve göndermek istediğiniz para miktarını yazmaktır. Mobil uygulamadan havale yapmak isteyen kişiler uygulamaya giriş yaptıktan sonra para transferi bölümüne ulaşım sağlayarak ilgili kişinin İBAN ve gönderi tutarını yazarak havale işlemini tamamlayabilir.

Telefon bankacılığı, bankamatik ve şubeler üzerinden de ilgili yönergeleri izleyerek kısa süre içinde havale işlemini tamamlayabilirsiniz. Vakıf Katılım Bankası havale ücreti gönderim tutarına göre değişkenlik gösterir. 1000 liraya kadar olan gönderilerde gönderim ücreti 2.50 TL olurken, 1000 TL ile 50 bin TL arasındaki havalelerden 5 TL ücret alınmaktadır. Bankamatiklerden yapılacak havalelerden 1 TL ücret alınırken, mobil şube, çağrı merkezi ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen havalelerin ücretsiz olduğunu belirtmek gerekir.