Vakıfbank EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Vakıfbank EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Devlet bankalarında bir tanesi olan Vakıfbank’ta, şubeler, mobil uyulama ve internet sitesi üzerinden havale ve EFT işlemi ile para transferi mümkün.

Türkiye’nin devlet bankalarında birisi olan Vakıfbank sayesinde bankaya dair birçok işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirmek mümkün. Bunların arasında para transferi de mümkün. Para transferi için saatlerce sıra beklemeden şubeye gitmeden havale ve EFT yoluyla para gönderimi yapabilirsiniz. 

Vakıfbank Havale Nasıl Yapılır?
Vakıfbank hesabınızdan başka bir Vakıfbank hesabı sahibine para gönderimi yaptığınızda bu işleme havale denir. Havale işlemini şubelerden, ATM’lerden, internet bankacılığında ve mobil uygulamalardan gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda ele alacağımız ise mobilden havale işlemi olup hızlı bir şekilde para transferi yapabilirsiniz. Öncelikle Vakıfbank mobil uygulamasını indirin. Ardından hesap bilgilerinizle giriş yapın, ardından “Para Gönderme” sekmesinde “Havale” sekmesine tıklayın burada “Başka Hesaba Havale” bölümü seçtikten sonra para göndereceğiniz kişinin bilgilerini ve IBAN’ını girin ardından “Onayla” ya basın. Böylece para transferiniz gerçekleşmiş olur.

Vakıfbank Havale İşlem Ücreti 
Vakıfbank şubeden havale işlemi yapıyorsanız 2,50 lira, mobil veya internetten havale işlemi yapıyorsanız 0,50 kuruş, çağrı merkezinden havale işlemi yapıyorsanız 2,50 lira eğer ATM’lerden işlem yapıyorsanız 1,00 lira havale ücreti alınır. 

Vakıfbank Havale İşlem Zamanı Kısıtlaması
Havale işlemi Vakıfbank hesabına sahip iki kişi arasında gerçekleştiği için herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır.

Vakıfbank EFT İşlemi Nasıl Yapılır?
EFT işlemi de aynı havale işlemi gibi kişiler arası para transferi işlemi olup burada söz konusu olan farklı banka müşteri arasında yapılan işlemdir. Vakıfbank hesabınızda başka bankada hesabı bulunan kişilere para transferi yapıyorsak yapılan bu işlem EFT olur. Aynı havale yöntemi gibi “Para Gönderme” ardında “EFT” seçilir göndereceğimiz kişinin bilgileri girildikten sonra göndereceğimiz tutar girildikten sonra para gönderimi gerçekleşir. 

Vakıfbank EFT İşlem Ücreti 
Vakıfbank EFT eğer şubelerden gerçekleşirse 5,00 lira, ATM’lerden gerçekleşirse 2,00 lira, internet ve mobilden gerçekleştirilirse 1,00 lira EFT işlem ücreti alınır. 

Vakıfbank EFT Zamanı
EFT işleminde aracı kurum Merkez Bankası olduğu için mesai saatleri dışındaki saatlerde, resmi tatillerde ve hafta sonlarında EFT işlemi yapılamaz. Vakıfbank’ta mesai saatleri 9.00 ile 17.15 arasındadır.