Ziraat Katılım EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım EFT ve havale işlemlerini mobil uygulama yada bankanın internet sitesi üzerinden günün herhangi bir işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım EFT ve Havale işlemleriyle istenen tutardaki para belirlenen hesaba gönderilebilir. Havale işlemi aynı gün içinde yapılabilirken, EFT işleminde gönderilen tutar ise iş günleri içinde alıcı hesabına gönderilmektedir. 

Ziraat Katılım EFT Nasıl Yapılır?
Ziraat Katılım Bankasının EFT saatleri 08:30 ile 17:00 arasındadır. Bu saatlerin dışında yapılacak olan EFT işlemleri bir sonraki iş gününde alıcının hesabına yansıtılır. EFT yapmak için mobil uygulama, internet sitesi, telefon bankacılığı, bankamatikler veya şube yolları arasından birini seçmek yeterlidir. EFT yapmak istediğiniz kişinin İBAN numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı yazarak EFT talimatı verebilirsiniz. 
Mobil uygulama üzerinden EFT yapmak için banka giriş bilgilerini ekrana girerek uygulamaya giriş yapmalı ardından para transferi bölümünden ilgili işlemi yapmalısınız. Bankamatik üzerinden para gönderimi için banka bilgilerinizi girdikten sonra yönergeleri takip etmeniz yeterli olurken, telefon bankacılığı ve şubeler üzerinden de personellerin yönlendirmeleriyle EFT işlemini hemen tamamlayabilirsiniz. Ziraat Katılım EFT ücreti 1.000 liraya kadar 5 TL olup, 1.000 ile 50. Bin TL arasında 10 lira olmaktadır.

Ziraat Katılım Havale Nasıl Yapılır?
Ziraat Katılım Bankasında havale işlemleri aynı gün içinde yapılmaktadır. Genel olarak havale işleminin tamamlanması on dakikayı alır.  Havale yapmak için tercih edilebilecek yollar arasında mobil bankacılık, telefon bankacılığı, bankamatikler, şubeler ve internet bankacılığı bulunmaktadır. Havale yapmak için para gönderilecek kişinin İBAN’ı yeterli olmakla birlikte, İBAN ve tutarın yazılması gerekir. Mobil bankacılık üzerinden havale yapmak isteyen kişilerin banka giriş bilgilerini girdikten hemen sonra para transferi alanına giriş yaparak İBAN’ı ve göndermek istedikleri para miktarını yazmaları gerekir. 
Telefon bankacılığı ve bankamatikte yönlendirmelere uyarak havale yapmak mümkün olurken, banka şubesine giderek banka personelinin yardımıyla havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Banka mobil bankacılık, telefon bankacılığı, mobil şube ve internet şubesi üzerinden yapılan havale işlemlerinden ücret almamaktadır. Ancak bankamatikler ve şubeler üzerinden havale yapmak istendiğinde gönderi tutarına bağlı olarak ücret alınır. Şubelerden havale yapılmak istendiğinde 1000 TL’ye kadar olan gönderimlerde 2.5 TL ücret alınırken, bankamatiklerden yapılacak havalelerde 1000 TL’ye kadar 1 TL gönderim ücreti alınır.