ABD'li gazetecinin ölümü ile ilgili yeni görüntülere ulaşıldı

ABD'li gazetecinin ölümü ile ilgili yeni görüntülere ulaşıldı

Geçtğimiz günlerde İstanbul Karaköy’deki aracının içinde ölü bulunan ABD’li gazeteci Andre Vltchek’in ölümüyle ilgili soruşturma devam ediyor. Gazetecinin esrarengiz ölümüyle ilgili yeni güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı.

Gazetecinin Sır Dolu Ölümü
Rusya doğumlu ABD vatandaşı gazeteci Andre Vltchek, geçen günlerde eşi Rossie Indira Vltchek ve iki şoförle birlikte 9 gündür kalmakta olduğu Samsun’dan kiralanan VIP araç ile birlikte İstanbul’a doğru yola çıkmıştı. Gazetecinin ve beraberindekilerin kalacakları Beyoğlu Karaköy Kemankeş Sokak üzerinde bulunan otele dün saat 05.30 sıralarında geldiler. Araçtan inecekleri esnada eşinin uyandırmaya çalıştığı Vltchek’in tepki vermemesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri çağrıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ise gazetecinin öldüğünü tespit ettiler.

 

Görüntülerde Tekerlekli Sandalyede
Olayla ilgili soruşturma devam ederken Andre Vltchek’in geçirdiği günlere dair de yeni güvenlik kamerası kayıtlarına ulaşıldı. Buna göre Samsun’da çıkış yaptıkları otele ait olan güvenlik kamerası kayıtlarında, otelin koridorunda gazeteci Andre Vltchek’in tekerlekli sandalye ile götürüldüğü görülüyor. Aynı şekilde ardından eşinin ve mahiyetinin de VIP araca biniş yaptıkları görülüyor.

 

Andre Vltchek, 1962 yılında SSCB Leningrad şehrinde dünyaya geldi. Babası Çek kökenli bir nükleer fizikçi, annesi ise ressam olan Andre Vltchek, Orta Avrupa’da çocukluğunu geçirdi. Daha sonra ABD vatandaşlığı alan Vltchek, yaşamı boyunca çok farklı ülkelerde; ABD, Şili, Meksika, Vietnam, Samoa gibi ülkelerde yaşadı.

 

Özellikle Avrupa merkezli basın kuruluşlarına makaleler yazan Vltchek, 2004 yılında Endonezya katliamlarını anlatan bir filmin de yapımcı yönetmenliğini üstlendi. Şili’yi 2010 yılında etkileyen deprem nedeniyle de Şili ile ilgili de bir belgeseli bulunuyor. Vltchek, bir süredir Türkiye’de bulunuyordu ve vefatının neden kaynaklandığına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi.