Acil serviste korona virüs paniği

Acil serviste korona virüs paniği

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde Bereketzade Cami Sokak'ta bulunan Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün corona virüs paniği yaşandı.

Doktor Covid-19 Olan Hastayı Tedavi Etmedi
M.Ö. isimli kişi dün sabah saatlerinde yanında refakatçisi ile beraber göz kızarıklığı şikayeti ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisine gitti. M.Ö. isimli kişinin kimlik bilgilerinin sisteme işlenmesi ile beraber Covid-19 tanısı konduğu ve karantinada olması gerektiği anlaşıldı. Buna rağmen gözündeki kızarıklığı tedavi ettirmek isteyen kişi ile doktor tartıştı. Tedavi etmeyi reddeden doktor, M.Ö.'ye evine dönmesini söyledi. Covid-19 tanısı olan hasta söylenenleri dinlemeyince güvenlik görevlileri hastaneye polis çağrıldı.
Covid-19 tanısı olan M.Ö. ve refakatçisinin geldiği acil servisteki hastalar ise panik yaşadı. Acil servisteki hastaların panik halinde dışarı çıkması da ortamı gerdi.

Covid-19 Olan Şahıs Kayıplara Karıştı
Polisin çağırıldığını duyan M.Ö. ve arkadaşı doktorla tartışmayı keserek hastaneden uzaklaştı. Kısa süre sonra gelen polis ekipleri ise eşgale uyan birini bulamadı. 
Hastanede yaşananlara tanık olan Basir Orakçı " Covid-19 taşıyan birinin hastaneye girmesi ile ciddi bir panik yaşandı. Hastane çok kalabalıktı. Herkes dışarı kaçtı" dedi. Basir Orakçı sonrasında korona virüs taşıyan kişinin arkadaşı ile beraber kaçtığını da sözlerine ekledi.

Polisin Hastayı Karantina Yurduna Yerleştirdi
Hastaneden kaçan M.Ö. sonrasında polis ekipleri tarafında evinde yakalandı. Evinden alınan M.Ö. karantina evine yerleştirildi.