Adana merkezli 16 ilde swinger operasyonunda 56 kişi gözaltına alındı

Adana merkezli 16 ilde swinger operasyonunda 56 kişi gözaltına alındı

Adana'nın merkez olduğu 16 ilde swinger yöntemi ile fuhuş yapan şebekeye aylar sonunda operasyon düzenlendi. Şafak vakti yapılan operasyon ile 56 kişi gözaltına alındı. Adreslerinde bulunamayan şüpheliler hala aranıyor.

Korona Virüs Sürecinde Swinger Yöntemi İle Fuhuş
Korona virüs sürecini ve tedbirleri göz önünde bulundurmadan swinger yöntemi ile fuhuş yapan şebeke 6 aylık takip sürecinin ardından çökertildi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından 6 aydır takip edilen fuhuş şebekesi şafak vakti düzenlenen operasyon ile çökertildi. Operasyonda 56 kişi göz altına alındı.

 

Ahlak Büro Amirliği ekipleri swinger yöntemi ile fuhuş yapan şebekenin internette bilgilerine ulaştı. Savcılıktan alınan izinle 6 ay boyunca ekipler tarafından takip edilen şebekenin adres bilgileri toplandı. Teknik ve fiziki takibin sonunda çoğu evli olan 74 çiftin şehir şehir gezerek grup halinde ilişkiye girdiği tespit edildi. Korona virüs ile mücadele sürecinde de fuhuş yapmaya devam eden şebekenin durumu şaşkınlık yarattı.

 

Birçok İlde Eşzamanlı Operasyon Düzenlendi
Swinger yöntemi ile fuhuş yaptığından şüphelenilen şebekenin Adana merkezli 16 ilde adresleri belirlendi. Fuhuş şebekesine yapılan operasyonda Mersin, Hatay, Gaziantep, Konya, Afyon, Kahramanmaraş, Malatya, Kars, Denizli, Burdur, Şırnak, Edirne ve Adıyaman illerindeki 80 adrese baskın düzenlendi. Yapılan baskınla 56 kişi göz altına alındı. Adreslerinde bulunamayan şebeke üyelerinin ise arama çalışmaları devam ediyor. Bunula beraber şebekenin 44 kadını mağdur ettiği de ortaya çıktı. Baskın yapılan evlerde birçok fantazi malzemesi, uyuşturucu ve silah ele geçirildi. Operasyonun hala devam ettiği ve diğer şebeke üyelerinin arandığı ve dava sürecinin takp edileceği de duyuruldu.