Akrabalar arasında kavga çıktı, 2 ölü 4 yaralı

Akrabalar arasında kavga çıktı, 2 ölü 4 yaralı

Şanlıurfa’da yaşanan olay kanlı bitti. İki akraba aile arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü ve silahların çekilmesi sonucunda 2 kardeş yaşamını kaybederken ailelerden 4 kişi de yaralandı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Tartışma Kavgaya Dönüştü

Yaşanan dehşet verici olay, dün akşam saatlerinde Şanlıurfa, Eski Urfa Caddesi’nde meydana geldi. Öne sürülen iddialara göre iki akraba aile olan Güneş ve Geldi aileleri arasında henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü tartışma çıktı. Tartışmanın bir süre sonra şiddetlenmesi sonucunda görgü tanıklarının ifadesine göre kısa sürede tartışma kavgaya dönüştü. Kavga esnasında iki aile üyelerinin tabanca, taş ve sopalar ile birbirlerine saldırdıkları görülürken, toplamda kavgada 6 kişi yaralandı.

Kavgaya tanık olan sokak sakinleri ve yoldan geçenler ise olayı hemen polise ve sağlık ekiplerine haber verdiler. Olay yerine hemen gelen güvenlik güçleri ise kısa süre içerisinde kavgaya karışanları ayırdılar ve kavgada bulunanları göz altına aldılar.

Hastanede Yaşamını Yitirdiler

Aynı şekilde ihbar üzerine olay yerine gelmiş bulunan sağlık ekipleri de yaraları hemen Viranşehir Devlet Hastanesi’ne götürdüler. Hastanede yaralılar vakit kaybedilmeden tedavi altına alınmış olsalar da yapılan müdahalelere karşılık Mehmetçik ve Sinan Geldi isimli iki kardeş yaşamlarını aldıkları yaralar sonucunda yaşamını kaybettiler. İki kardeşin henüz ölüm nedenlerinin kesin açıklaması yapılmamasına karşılık, kavga esnasında özellikle baş bölgelerine aldıkları darbeler sonucunda yaşamlarını yitirdikleri ifade ediliyor.

İki ailenin de mahalle sakinlerinden öğrenildiğine göre daha önce de sıklıkla kavga ettiklerini ve aralarındaki sorunları bir türlü çözüme kavuşturamadıkları öğrenildi. Özellikle bu kavgada ölen olması sonucunda iki aile arasındaki husumetin daha çok büyüyeceğinden korkulduğu ifade edildi. Kavga eden ailelerin ise uzaktan akraba oldukları belirtildi.