Alışveriş yapan kadın tacize uğradı güvenlik kamerası kaydetti

Alışveriş yapan kadın tacize uğradı güvenlik kamerası kaydetti

İstanbul Avcılar’da alışveriş yapmakta olan bir kadın, markette bulunan bir kişi tarafından tacize uğradı. Kadının şikayet etmesi üzerine tacizde bulunan kişi yakalanırken, yaptığı iğrenç olay güvenlik kamerasına an be an kaydedildi.

Alışveriş Yapan Kadına Tacizde Bulundu

İstanbul Avcılar’da yaşanan iğrenç olay, güvenlik kameralarına an be an kaydedildi. Bir market içinde alışveriş yapmakta olan kadın, markette bulunan bir kişinin tacizine uğradı. Kadının şikayet etmesi üzerine tacizde bulunan şüpheli yakalanırken, kadının dehşet anları da kameralara takıldı.

Olay, dün 15.50 sıralarında Avcılar’da Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Yıldırım Bayezid Caddesi üzerinde bulunan markette meydana geldi. D.D. isimli bir kadın, markette alışveriş yaptığı esnada yanına hızlıca yaklaşan bir erkeğin elle tacizine uğradı. Kadının şikayet etmesi üzerine şüpheli olan A.K., Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yakalanarak göz altına alındı. Şüpheli A.K.’nın yakalanmasının ardından olaydan mağdur olan D.D. Firüzköy Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü.

Olay Kameralara Yansıdı

Şüphelinin yaptığı iğrenç olay ise marketin güvenlik kamerasına takıldı. Kaydedilen görüntülerde D.D.’nin alışveriş yaptığı ve o esnada hızlıca yanına yaklaşan birisinin eliyle kadını taciz ettiği görülüyor. Kadın ise elleriyle vurarak ve kendisini savunarak tacizciyi uzaklaştırıyor.

Türkiye’de son yıllarda taciz vakalarında artış olduğu gözlemleniyor. Yayınlanan raporlar kapsamında taciz vakalarında son 4 yıl içerisinde yüzde 120 oranında artış görüldü. Ancak bu oranın çok daha yüksek olması tahmin ediliyor. Çünkü tacize uğrayan kadınlar korktukları ya da başka gerekçeler ile şikayette bulunmadıkları için taciz oranlarında sadece şikayete konu edinilmiş olaylar temel alınıyor. Taciz ve özellikle kadına şiddet oranlarının artması ülkede yaşanan hak ihlallerine karşı çeşitli sivil toplum kuruluşlarının tepkisine neden oluyor.