Anaokulu ve birinci sınıflar okula başladılar

Anaokulu ve birinci sınıflar okula başladılar

Özel eğitim okulları ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri için ders zili bugün çaldı. Okul önlerinde ateşleri ölçüldü ve maske dağıtılarak okula giriş yapabildiler.

İlk Ders Zili Çaldı
Tüm Türkiye genelinde okul öncesi ve 1’inci sınıf öğrencileri için ders zili çaldı. Basın mensuplarının da yakından takip ettiği okulların açılmasında geniş çaplı güvenlik önlemleri dikkat çekti. Anne ve babalar okul bahçesine alınmazken, öğrencileri okul girişlerinden öğretmenleri teslim aldı. Öğrencilerin okula girişleri esnasında ise ateşleri ölçüldü, polis ekipleri tarafından bilgilendirme yapıldı. Öğrencilerin hepsinde maske olmasına karşılık yine de yanlarında bulunması amacıyla maske dağıtımı yapıldı. Ayrıca öğrencilere sık sık ellerini yıkamaları, birbirlerine yakın olmamaları ve maskelerini de değiştirmeleri konusunda uyarılar yapıldı.

 

Aileler Tedirgin
Çocuklarının ilk okul günlerinde yanlarında olmak isteyen anne ve babaların ise hem mutlu hem de tedirgin oldukları dikkatlerden kaçmadı. Öğrenci velilerinin heyecanlı oldukları gözlemlendi. Veliler çocuklarını böyle bir süreçte okulda yalnız bıraktıkları için endişeli bulunuyorlar. Velilerin, derslerin ve okul zamanının nasıl olacağını, nasıl bir süreç geçireceklerini merak ettikleri de anlaşıldı. Veliler arasında bulunan Ömer Akyüz konuyla ilgili “heyecanlıyım. Kızım bugün 1’inci sınıfa başladı. Değişik bir süreç. Tedbirler gayet güzel alınmış, umarım sıkı takibi yapılır. Maske takmalarını, dezenfektan kullanmalarını gerektiğini çocuklarımıza söyledik. Artık biz de heyecanlıyız, çocuklar da heyecanlı. Değişik bir sistem,” şeklinde konuştu.

 

Aynı zamanda öğrencilerin de okula başladıkları için heyecanlı olduğu görülürken, alınan önlemlerin öğretmenler tarafından yakın bir şekilde takip edileceği ve virüsten olabildiğince çocukların uzak tutulacağı velilere bildirildi.