Ayşe Karaman'ın ölümü, sanığa 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi

Ayşe Karaman'ın ölümü, sanığa 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi

Ankara'da erkek arkadaşı Uzman Dr. Özgür Tarhan'ın evinde ölü bulunan Ayşe Karaman'ın davası sonuçlandı.

İyi Hal İndirimi Uygulandı
Ankara'da anestezi teknikeri olarak çalışan Ayşe Karaman erkek arkadaşının evinde ölü bulunmuştu. Genç kızın cesedinin bulunduğu yatağın yanında bazı ağrı kesici ilaçlar bulunmuştu. Soruşturma kapsamında erkek arkadaşı Özgür Tarhan'a tasarlayarak öldürmek suçundan dava açılmış ancak delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı.

 

Davanın karar duruşmasında tutuksuz yargılanan sanık 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı. Adli Tıp Kurumu'ndan beklenen sonuçların gelmesi ve toplanacak başka delil kalmaması sebebiyle duruşmada karar verildi. Sanık bilinçli taksirle ölüme neden olmak sebebiyle yargılandı. Sanığın avukatları taksirin bilinçli olduğu yönündeki ifadeye karşı çıktı. Mahkeme yine de bilinçli olarak ölüme neden olmak suçundan sanığa 4 yıl hapis cezası verdi. Sanığın cezası iyi hal indirimi ile 3 yıl 4 aya düşürüldü.

 

Ayşe Karaman'ın Annesi Feride Karaman Karara Tepkili
Ayşe Karaman'ın annesi Feride Karaman sanığın çok az ceza aldığını düşünüyor. Kızının ölümü ile yıkılan anne Feride Karaman mahkemede sanığa saldırdı. Sanığın üzerinde kızının mezarının toprağını atan anne Özgür Tarhan'dan hesap sormak istedi. Sanık arka kapıdan dışarı çıkarılırken anne Feride Karaman da koridora çıkarıldı.

 

Ayşe Karaman'ın Avukatı Karara İtiraz Edeceklerini Açıkladı
Anne Feride Karaman ve avukatları mahkeme çıkışında açıklama yaptı. Avukar sanığa ödül gibi ceza verildiğini ve itiraz edeceklerini söyledi.