Babacan partisinin il kongresinde iktidarı sert eleştirdi

Babacan partisinin il kongresinde iktidarı sert eleştirdi

DEVA partisi genel başkanı olan Ali Babacan, partisinin 1’inci Olağan Karabük İl Kongresi’nde konuştu. Babacan, konuşmasında iktidarı sert sözler ile eleştirdi.

Babacan Sert Çıktı

DEVA partisinin 1’inci olağan kongresi kapsamında Karabük’te konuşan Ali Babacan, açıklamaları ile iktidara sert çıktı. Babacan, AKP’nin yıllar içinde aldığı mesafeyi değerlendirdi ve durumu şöyle özetledi: “Şu anda iktidar olan parti, bundan on sekiz yıl önce altta kalanlar adına yola çıkmış, geniş bir toplum kesiminden destek almıştı. 28 Şubat sürecinden sonra içinden geldikleri kesimlerin ezilmesine itiraz olarak ortaya çıkmışlardı. Fakat bugün, tek bir sesin bütün sesleri bastırmış olduğu bir ülke haline getirdiler. Bu harekete destek verenler, devran dönsün ve yine aynı adaletsizlikler bu defa da başkaları tarafından yaşanmasını talep etmemişti,” dedi.

Babacan aynı zamanda AKP’nin uyguladığı politikalara da millilik ve yerlilik ile ilgilerinin olmadığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Gerçek milliyetçilik, her bir vatandaşın kendi hak ve özgürlüklerini doyasıya yaşayacağı bir ülke yaratabilmektir. Gerçek milliyetçilik bu ülkede yaşamakta olan herkesin başını dik tutabilmesidir. Gerçek milliyetçilik vatandaşının çocuğunun geleceğinden kaygı duymayacağı bir şekilde başını yastığa koyabilmesi demektir. Gerçek milliyetçilik ulusal çıkar gibi sözler ile insanların canı ile alay etmemektedir. Gerçek milliyetçilik, gençlerin hayallerini çalmamaktadır. Bizler, DEVA partisi olarak bu ülkenin onurlu insanlarına yaraşır şekilde, eşit, adil ve özgür bir ülke inşa etmek istiyoruz,” dedi.

 

“Döviz ve Yoksulluk Artar”

Babacan aynı zamanda son zamanlarda yaşanan ekonomik zorluklara da değindi. Konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Bugün yaşanmakta olan tüm sorunların çözümü ancak bu milletin ve yatırımcıların geleceğe güvenle bakması ile aşılabilir. Oysa ülkeyi yönetmekte olanlar artık güven ortamını tesis edemiyorlar. Bu yönetim başta olduğu sürece de yatırımcı yatırımlardan çekinecek, yeni istihdam oluşmayacak ve işsizlik sorunu da yükselmeye devam edecek. Güvenin olmadığı ülkede döviz de artar, işsizlik de artar ve yoksulluk da yükselir,” dedi.