Bahçeli askıda ekmek eleştirilerine sert yanıt verdi

Bahçeli askıda ekmek eleştirilerine sert yanıt verdi

Milliyetçi Hareket Partisi MHP lideri Devlet Bahçeli, askıda ekmek kampanyasına yönelik yapılan eleştirilere “milletin ekmeğine göz koyacak kadar nankörsünüz,” şeklinde sert çıkış yaptı. Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi de değerlendirdi.

Askıda Ekmek Kampanyasına Yanıt Verdi

MHP Lideri Bahçeli, bir süre önce partisinin başlattığı askıda ekmek kampanyasına yapılan eleştirilere tepki gösterdi. “Ekmeği askıya koyduk, helalden yana tercihimizi ortaya koyduk” diye yoksul kesimlerin ekmek alabilmelerini sağladıklarını öne süren Bahçeli’ye göre askıda ekmek kampanyasını eleştirenler de “milletin ekmeğine göz koyacak kadar nankörsünüz,” şeklinde nitelendirildi. Alım gücü düşük olanlara, yoksulluk çekenlere, zor şartlar altında yaşayanlara yönelik çare için bir süre önce askıda ekmek kampanyası başlatan Bahçeli bu durumu savunarak “Askıda ekmek kampanyası siyasal bir tepki ya da eleştiri değil, manevi bir görevi ifa hassasiyeti ve kardeşliği hatırlatma ile kader ortaklığının yansımasıdır,” diyerek kampanyaya vurgu yaptı.

Dağlık Karabağ’daki Çatışmaları Değerlendirdi

MHP lideri Ermenistan – Azerbaycan çatışmasına da değinerek şu ifadelere yer verdi: “Dağlık Karabağ coğrafyasında yazılan Türk tarihidir. Dökülen de Türk kanıdır. Verilen Türk canıdır. Karşıdaki güç de terör devleti Ermenistan’dır. Karabağ Türk yurdudur. Dağlık Karabağ’ın asıl sahibine bırakılmasının zamanı gelmiştir. Ermeniler geçmişteki saldırılarına yenilerini eklemektedirler. Ermenistan, Terter’de mezarlığı bombalayacak kadar kana susamıştı. Dağlık Karabağ Azerbaycan’a geçmeden ateşkes ve diyalog da sadece bir tuzaktan ibaret olmaktadır. Dağlık Karabağ’da kimin kiminle yürüdüğü ve kimin zulüm ile ittifak yaptığı da belli olmaktadır,” dedi.

Aynı zamanda Bahçeli konuşmasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini de değerlendirdi. “KKTC Cumhurbaşkanı seçiminde, mücahit ruhu müzakereci saplantıları tarihin kenarına itmiştir,” diye konuşan Bahçeli konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: “KKTC seçimlerinde ipi göğüslemiş olan Başbakan Ersin Tatar’ı 5’inci cumhurbaşkanı seçilmesi sebebiyle tebrik ediyorum. Üstün başarılar diliyorum. Ömürlerini Kıbrıs Türklüğünün varlığına adamış olan merhum Rauf Denktaş başta olmak üzere tüm şehitlerimizi de minnetle yad ediyorum. Çok şükür ki esaret değil cesaret kazanmıştır. Taviz değil milli duruş kazanmıştır. Zillet değil millet kazanmıştır,” şeklinde konuştu.