Bakan Akar: Ermenistan savaş suçu işlemektedir

Bakan Akar: Ermenistan savaş suçu işlemektedir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: "Ermenistan'ın yıllardır işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmesi gerek"

Yapılan törende konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Katar ile Türkiye ilişkilerini değerlendirdikten sonra, Azerbaycan ve Ermenistan hakkında da açıklamalar yaptı.

Katar İle Her Alanda Örnek Bir İlişkimiz Var

Hulusi Akar törendeki konuşmasında Katar ile her anlamda örnek bir ilşiki yürütüldüğünü söyledi. Hulusi Akar Türkiye olarak kendi güvenliğimizi düşündüğümüz kadar Katar'ın güvenliğini de düşünüyoruz dedi. Bakan Akar, Katar Ordusu'nun varlığının bölgedeki huzur ve güven için ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Anadolu Tersanesi'nin de ülkeler arasında köprü kurduğunu belirten Hulusi Akar, Türkiye'nin potansiyeline güvendiğini söyledi.

 

Ermenistan Azerbaycan Topraklarından Çekilmelidir

Katar ile Türkiye ilişkileri hakkında konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar sonrasında Ermenistan Azerbaycan konusunu değerlendirdi. Ermenistan'ın yıllardır işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmesi gerektiğini belirten Hulusi Akar Hocalı'da yapılan katliamlara ses çıkarmayanların Ermenistan'ı şımarttığını söyledi.

Hakkaniyetli olan durumun Ermenistan'ın Karabağ'dan çekilmesi olduğunu söyleyen bakan, Azerbaycan'ın silahlı kuvvetlerinin zafer kazanabilecek durumda olduğunu da sözlerine ekledi. Hulusi Akar Ermenistan'ın Karabağ'daki tavırlarını savaş suçu olarak niteledi. Karabağ'daki sivil halka zarar veren Ermenistan'ı barbarlık ve canilikle suçlayan Akar Azerbaycan'ın öz topraklarını kurtaracak güçte olduğunun da altını çizdi. Hulusi Akar Ermenistan'ın terör örgütlerinden yardım aldığını da sözlerine ekleyerek konuşmasını tamamladı.

UYARI: Yazılan yorumlar sondurum.com’un görüşlerini yansıtmaz, yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir.