Beraber uyumak isteyen dini nikahlı eşine "çok yorgunum" deyince öldürüldü

Beraber uyumak isteyen dini nikahlı eşine "çok yorgunum" deyince öldürüldü

Ankara Pursaklar'da, dini nikahla birlikte yaşadığı kadın tarafından kıskançlık nedeniyle göğsünden bıçaklanan müzisyen Önder Çelik hayatını kaybetti.

Olay, Pursaklar ilçesine bağlı Ayyıldız Mahallesi'nde meydana geldi. Gece dini nikahla birlikte yaşadığı müzisyen Önder Çelik'in yanına giden Gülyeşim T., iddiaya göre, beraber uyumak istediğini söyledi. Çok yorgun olduğunu belirten Çelik, uzandığı salondaki koltukta uyuyacağını belirtti. Bunun üzerine sinirlenen Gülyeşim Türkmen, "Resmi nikahlı eşin böyle bir şey istese onu kırmazsın" diyerek, mutfaktan bıçak aldı. Elindeki bıçakla Çelik'in üzerine giden Gülyeşim Türkmen, göğsüne sapladı.

 

RESMİ NİKAHLI EŞ KENDİSİNİ ODAYA KİLİTLEDİ

Bu sırada evde bulunan Önder Çelik'in resmi nikahlı eşi Seher Çelik ise kendisini odaya kilitledi. Gülyeşim Türkmen'nin evden çıktığını gören Seher Çelik, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. İhbarla eve gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı Çelik'i ilk müdahalenin ardından ambulansla Pursaklar Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Önder Çelik, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti. 

 

EN AĞIR CEZAYI ALANA KADAR UĞRAŞACAĞIM

Olay sırasında evde bulunan Seher Çelik, polis ekiplerine verdiği bilgide Yeşim Ö.'nün kendisine de saldırdığını ifade etti. Çelik, "Kapıyı yüzüne kapatmasaydım beni de bıçaklayacaktı. En ağır cezayı alana kadar uğraşacağım" dedi.

 

"KASTEN ÖLDÜRME" SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Dini nikahla birlikte yaşadığı eşi Önder Çelik'i, kendisiyle uyumadığı için göğsünden bıçaklayarak öldüren Gülyeşim Türkmen, emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Soruşturma savcısına ifade veren Türkmen, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.