Beyoğlu'nda gaspçının kalaslı saldırısına uğrayan kişi hayatını kaybetti

Beyoğlu'nda gaspçının kalaslı saldırısına uğrayan kişi hayatını kaybetti

Geçen pazar günü Beyoğlu Galata Köprüsü alt geçidinde bir gaspçı tarafından öldürülen Hüseyin Sezer'in ailesi organlarını bağışladı. Organları bağışlana Hüseyin Sezer'i öldüren gaspçı Doğan Uslu ise tutuklandı.

Gaspçının Saldırısı İle Ölen Kişinin Organları Bağışlandı

Geçen hafta pazar günü Beyoğlu Galata Köprüsü alt geçidinde Doğan U. isimli gaspçı ile girdiği tartışma sonucu yaralanan Hüseyin Sezer yaşam mücedelesini kaybetti. 4 gündür yoğun bakımda tedavi gören Sezer bugün hayata gözlerini yumdu.

Pazar gecesi saat gece 03.00 civarında Galata Köprüsü alt geçidinde arkadaşları ile yürüyen Hüseyin Sezer'in karşısına Doğan U. isimli gaspçı çıktı. Doğan U. Hüseyin Sezer ve arkadaşlarından para istedi. Yanında 2 kadın ve 1 erkek arkadaşı olan Hüseyin Sezer gaspçıya 5 lira verdi. Sezer'in verdiği 5 lirayı beğenmeyen gaspçı daha fazlasını istedi. Hüseyin Sezer daha fazlasını vermeyince de bıçakla tehdit eden gaspçı Sezer'in kafasına kalas ile vurdu. Hüseyin Sezer bu darbe ile yığılırken, gaspçı ise olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Arkadaşları gaspçıyı yakalamaya çalışsa da başarılı olamadılar.

Olaydan sonra ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kafasında kırık olan ve beyin kanaması geçiren Hüseyin Sezer 4 gün boyunca verdiği yaşam mücadelesini bugün kaybetti. Hüseyin Sezer'in organları ailesi tarafından bağışlandı.

Alkollüydüm Diyen Gaspçı Tutuklandı

Hüseyin Sezer'e kalasla saldıran Doğan U. ise polis ekipleri tarafından yakalandı. Olayla ilgili ifade veren saldırgan çok alkol aldığını ve olanları hatırlamadığını söyledi. İfadesi alındıktan sonra Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na götürülen Doğan U. kasten öldürme ve silahlı yağma suçları ile yargılanarak tutuklandı.